Seltskonnatantsijad alustavad hooaega

Seltskonnatantsijad

Tänavu talvel alustas Rakvere Rahvamajas sari „Tantsuõhtud“, mis meelitas kohale üle poolesaja seltskonnatantsu harrastaja.

Toona lubas korraldaja Taimo Kaldma, et tantsuõhtud saavad traditsiooniks ning toimuvad kord kuus ka edaspidi. „Nüüd saan lubaduse täita,“ rõõmustas ta. „18. septembril toimubki järjekordne tantsuõhtu koostöös rahvamajaga. Ansambliks on palutud mängima President. Silmailu pakub Kadrina tantsutrupp Cadencia. Avatud on baar. Pääse maksab 10 eurot.“

„Üritus on mõeldud neile, kes harrastavad seltskondlikke tantse ja tahavad mõnusalt aega veeta meeldivas seltskonnas,“ ütles Kaldma. „Paljud soovivad end aeg-ajalt kaunilt riidesse panna ning peenes seltskonnas viibida. Usun, et sellistel pidudel on ka hariv funktsioon.“

Edaspidiseid kuupäevi ei ole veel paika pandud, ent Kaldma sõnul ilmuvad need õige pea Rakvere Kultuurikeskuse kodulehele ja Facebooki leheküljele „Seltskonnatantsud“.

Igale tantsuõhtule on plaanis kutsuda live-bänd. „Võib küll olla, et need bändid pole avalikkusele tuntud, kuid nende repertuaar on just väga sobilik seltskonnatantsude jaoks,“ kinnitas Kaldma.

Korraldaja paneb kõigile huvilistele südamele, et eelregistreerimine on vajalik. „Seltskonnatantsud vajavad efektsete tantsupoognate võtmiseks ruumi ja seda Rahvamajas ka on, kuid osalejate arvu tuleb siiski piirata,“ rääkis ta.

Need huvilised, kes tunnevad end tantsupõrandal veidi roostes olevat, võivad samuti rõõmu tunda, sest õige pea kuulutatakse välja järjekordsed seltskonnatantsukursused Rakvere Eragümnaasiumis. Taas tuleb meie inimesi õpetama tuntud tantsuõpetaja Mairold Millert.

Katrin Kivi