Taas tunnustati haridusinimesi

aasta õpetaja

Targas Majas peetud aasta õpetaja galal kuulutati välja tunnustussüsteemi „Eestimaa õpib ja tänab“ Lääne-Viru maakondliku konkursi laureaadid, traditsiooniliselt kutsuti sündmusele aga kõik nominendid.

Liisi Kanna

Maakondliku aasta õpetaja gala nime all tunnustatakse haridusinimesi Lääne-Virumaal neljandat korda ning ettevõtmise eestvedajaks on Lääne-Viru Omavalitsuste Liit. Kandidaate saavad üles seada kõik ning tänavu oli seda võimalik teha 12 üleriigilises ja kahes maakondlikus kategoorias: aasta noor õpetaja ja aasta hariduspere.

Saadetud kandidaatide seast valis laureaadid 12 kategoorias välja VIROLi moodustatud komisjon, elutööpreemia ja aasta õppejõu laureaadid valis üleriigiline komisjon.

„Nominatsioone oli kõikidesse kategooriatesse kokku sellel aastal 75. Kõige rohkem oli kandidaate aasta põhikooli aineõpetaja kategoorias, kuhu esitati kokku 14 kandidaati,“ märkis VIROLi tegevdirektor Sven Hõbemägi.

Kõik maakondliku konkursi laureaadid esitati ühtlasi üleriigilisele konkursile, mille galaõhtu toimub sel pühapäeval.

„Juba mitmendat aastat järjest on ka meil Lääne-Virumaal võimalus pöialt hoida. Üleriigiliste nominentide hulka valiti meie maakonnast Vinni-Pajusti Gümnaasiumist Malle Mager, kes kandideerib Eesti aasta klassiõpetajaks, ja Rakvere Gümnaasiumist Julia Mägi, kes kandideerib Eesti aasta klassijuhatajaks,“ rõõmustas Hõbemägi.

Lääne-Virumaa galale kutsuti traditsiooniliselt kõik, kes maakonnast aasta õpetaja konkursile esitati. „Oleme hoidnud seda joont, et maakondlikule galale kutsume mitte ainult laureaadid, vaid ka kõik nominendid, et avalikkusele meie tublisid haridusinimesi näidata, tutvustada ja neid tunnustada,“ sõnas VIROLi tegevdirektor.

Aasta gümnaasiumiõpetaja tiitliga pärjatud Rakvere Reaalgümnaasiumi õpetaja Jaanus Lekk sõnas, et selline esiletõstmine tekitab väga positiivseid emotsioone. „Kõik me tahaksime olla tunnustatud, ükskõik mis moel, on see siis aasta õpetaja, hea isa, hea ema, hea sõber – tunnustust vajavad kõik,“ lausus Lekk.

„Kuulsin, et mu enda kolleegid ja õpilased on mind välja hõiganud – see teeb asja eriti ägedaks ja soojaks, tekitab mahtu juurde. Iga päev õpilastega koostööd tehes ei mõtle ju auhinna saamise peale, see ei ole minu eesmärk,“ jätkas Lekk, lisades, et tööd teeb ta ikka õpilaste nimel.

Galal astusid õhtujuhtide rollis üles just Jaanus Leki juhatatava klassi õpilased. „Ma ei vaata kella, kui ma nendele pühendun, ja nemad ei vaata kella, kui me koos midagi teeme,“ rääkis aasta gümnaasiumiõpetaja.

Lekk tõdes, et laureaadiks osutumisest saigi ta teada alles galal kohapeal, kui nimi valjult välja öeldi. „Nad oskasid seda saladust pidada ja see üllatas positiivselt,“ jagas Lekk emotsioone.

 

 

 

  1. aasta laureaatideks valiti

Aasta lasteaiaõpetaja: Airi Tõnn, Rakvere Kungla lasteaed

Aasta klassijuhataja: Julia Mägi, Rakvere Gümnaasium

Aasta klassiõpetaja: Malle Mager, Vinni-Pajusti Gümnaasium

Aasta gümnaasiumiõpetaja: Jaanus Lekk, Rakvere Reaalgümnaasium

Aasta põhikooli aineõpetaja: Anneli Morgenson, Tapa Vene Põhikool

Aasta kutseõppeasutuse õpetaja: Tiina Ervald, Rakvere Ametikool

Aasta õppeasutuse juht: Ingrid Vaikmaa, Kadrina Keskkool

Aasta tugispetsialist: Riina Türkel, Vaeküla Kool

Aasta hariduse sõber: Anu Oja, SA Lääne-Viru Ettevõtlus ja Arenduskeskus

Haridusasutuse aasta tegu: Ülevirumaalise põhikoolide õpilaste luulevõistluse korraldamine, Sõmeru Põhikool

Aasta haridusepere: Anne ja Harry Metsaru, Sõmeru Põhikool

Aasta noor õpetaja: Mikk Maasikrand, Tapa Gümnaasium

Elutöö auhinna tunnustused:

Eevi Koppelmann, Tapa Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja

Helle Noorväli, Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli rektor

Jaak Jalakas, Kunda Ühisgümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja

Ene Kruve, Kiltsi Põhikool

Galal pärjati tiitliga laureaadid 14 kategoorias.

Foto: erakogu