Rakvere tervisekeskus sai nurgakivi

keskus

Möödunud nädalal pandi pidulikult nurgakivi Rakvere tervisekeskusele, mis peaks valmima järgmise aasta augustis.

Liisi Kanna

Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami, kes esmatasandi tervisekeskuse projekti alustamisel veel linnapea ametis oli, kirjeldas tseremooniaeelses sõnavõtus hoone asukoha valikut.

„Linnale meeldis väga pikka aega idee, et selle projekti raames saaks korda teha polikliinikumaja, mille üks ots on ajalooline saksa gümnaasium ja teine ots nõukogude ajal juurde ehitatud,“ meenutas Juhkami.

„Aga tervisekeskuste rajamise turul oli paari aasta eest väga kõva konkurents ja liikusid kuuldused, et igast maakonnast saab rahastuse üks, äärmisel juhul kaks objekti ning Lääne-Virumaal oli tahtjaid vähemalt neli. Nii ei saanud me naabervaldade ja maakonna teiste valdade juhtidega kaubale, mis tingimustel nad oleks nõus oma osalusest seal majas loobuma,“ jätkas ta.

Otsustati otsida uus koht ning sobivaks osutus polikliiniku ja sotsiaalkeskuse vaheline krunt aadressil Vilde 2a. „Mulle tundub, et see asukoht rahuldab kõiki osapooli – piisavalt lähedal, et jala tulla, ja piisavalt platsi, kuhu auto jätta,“ oli Juhkami valikuga rahul.

Nurgakivi asetamise puhul oli tervitus saadetud ka Rahandusministeeriumi poolt. Selles toodi esile, et nurgakivi ei ole küll konstruktsiooni mõttes vajalik, aga moraalselt oluline.

„Nurgakivi panek on traditsioon ja rituaalne toiming, mida harrastasid juba meie esiisad, olles kui hoone visiitkaart ja tagamaks head õnne. Nurgakivi ei saa küll tagada, et ehitusel ja hiljem hoone kasutamisel kõik laabuks, küll aga saab seda tagada tugev meeskond,“ seisis tervitussõnades, millele oli alla kirjutanud Rahandusministeeriumi välisvahendite rakendamise osakonna juhataja Urmo Merila.

Koostöö tähtsust toonitas ka OÜ Revin Grupp juhataja Kristjan Madisson: „Hea hoone valmimiseks on vaja tugevat meeskonda. Sinna kuuluvad tellija, ehitaja, arhitekt ja järelvalvaja – kui see tiim töötab hästi, siis tuleb väga hea maja.“

Nurgakivi tseremooniast võtsid osa nii linna esindajad, arhitektid, ehitajad kui perearstid.

Foto: Liisi Kanna