Töö ja koolitus lähevad korda

KklKui Kuulutaja reklaami- ja sisuosakond (mis koosnevad vastavalt kahest ja ühest inimesest) kolm nädalat tagasi plaani pidas ja otsustas, et märtsi viimases lehes pühendame pisut rohkem ruumi töö ja koolituse teemale, siis ei osanud me ka kõige optimistlikumas prognoosis ette näha, mis juhtuma hakkab.

Kolmest temaatilisest leheküljest sai esialgu neli, sest reklaamiandjat paistis asi huvitavat. Siis viis. Tekste ja reklaami tilkus vaikselt muudkui juurde, kuni neljapäeval pidime lehe maketi kaks korda ringi tegema. Nagu ikka, tuli siis, kui tagumine aeg ammu möödas, materjali veel juurde. Kusjuures palju.

Seepärast on tänane Kuulutaja pisut ebaharilik. Just sisu osas. Kuna temaatilisi asju muudkui tuli ja tuli, siis pidime teisest servast lugusid välja viskama või järgmise nädala ootelehele panema, sest lehekülgede arvu suurendamine kaheteistkümnendal tunnil polnud enam võimalik. Lõppetulemus on nüüd teie ees: mõni üksik “pehme” lugu ja päris palju materjali ülalmainitud teemal.

Stabiilset töökohta omav inimene ilmselt ei adu, kui palju töö ja koolituse teema ühiskonnas tegelikult korda läheb. Tööd otsitakse ja tööd pakutakse – kel olegi tööd, kes jälle pole olemasolevaga rahul. Või on rahul küll, kuid maksab selle eest lõivu, käies tööle enam kui saja kilomeetri kaugusele (vaata artiklit ja skeeme töörändest). Ning vastupidi: kuigi meil valitseb just kui tööpuudus, on paljud ettevõtted hädas tööjõu puudusega. Töötukassal oli näiteks veebruaris Lääne-Virumaal vahendada üle 200 töökoha.

Eesti Töötukassa on maha saamas tänuväärse ettevõtmisega, korraldades aprilli alguses Rakveres töömessi. Ürituse, kus tööotsijail ja tööandjail on ideaalne võimalus teineteist leida. Sellest messist on tänases Kuulutajas pisut rohkem juttu ja infot.

Tekst: Aivar Ojaperv