Valgast pärit telemehe Raivo Rimmi esimene amet oli pagar

KANAL 2 20 AASTAPÄEVA PIDU

Ka telenägudel on lapsepõlv, mil kaameratest ja mikrofonidest ei osanud nad unistadagi. Näiteks Raivo Rimm, kes eelõige tuntud „Rooli võimuga“ TV3st, joonistas lasteaias oma unistuste ametiks klaasipuhuja raske töö.

Hillar Kohv

Koolis oli Raivo kõike muud kui tele(ajakirjanduse)huviline noormees. Erinevalt näiteks oma paar aastat vanemast koolivennast Ragnar Kondist, kes juba 80ndatel tegi kooliraadios saateid ning edastab praegu ETVle uudispalu Lõuna-Eestist ja Lätist, oli Raivo Rimm lihtsalt üks tavaline koer koolipoiss.

Raivo Rimm, teie sünnikodu?

Olen läbi ja lõhki valgakas. Sündisin ja elasin Valgas kuni aastani 1997, siis võtsin jalge alla pealinnatee ja siin ma nüüd siis olen.

Kelleks ma lapsepõlevas saada tahtsin, seda täpselt ei mäleta. Aga alles on üks pilt lasteaiast, kus ma olen joonistanud oma unistuse elukutsest ja see on klaasipuhuja. Paljude arvates meenutab aga puhumistoru koos klaasimulliga tagurpidi mikrofoni.

Keskhariduse omandasin, nagu mainitud, Valgas. Õpingute jätkamine TPIs (praegune TTÜ) jäi elu keerdkäikude tõttu vaid plaaniks.

Milliseid ameteid olete pidanud ning kuidas sai teist saatejuht televisioonis?

Elu esimene n-ö pärisamet oli pagar. Tegin leivatehases leivatainast, kuigi mul oli ka muid töid. Aga telesse sattusin juhuslikult. Töötasin Valgas Raadio Ruudus uudistetoimetajana ja ühel päeval kutsus mu sealne endine kolleeg Margo Kütt mind Tallinnasse. Ta ise oli just saanud tööle vast loodud kanalisse TV 1. Et tule külla, siin on konkurss sporditoimetaja kohale.

Mul pole konkurssidesse kunagi eriti usku olnud, sest kümnest ühel veab, ma ei taha kunagi olla ülejäänud üheksa seas. Aga läksin kohale. Esimese asjana kohtusin operaatoriga, kes tegi uksel suitsu. Küsis, kas ma ei taha helikopteriga kaasa tulla, neil võte Viru hotelli katuse kohal. Läksin!

Seda hetke võib lugeda minu esimeseks tööpäevaks televisioonis, sest pärast helikopterit läksin siis nii-öelda konkursile, mis nägi välja umbes nii:

„Kuidas Teil diktsiooniga on?“

„No ma ei tea, raadios olen 3 aastat töötanud…“

„Selge, meil on vaja sporditoimetajat!“

Samal õhtul olin eetris. Seda küll katseks, kuid reaalselt olin umbes kuu aja pärast TV 1s ametlikult tööl. Tegelikult oli asjal üks konks juures: olin nimelt ainuke konkursil osaleja, sest õiget konkurssi polnud aega teha, kiirelt oli tarvis kõik käima lükata. Ehk kui keegi väidab, et elus on juhustel suur roll, siis olen sellele kahe käega nõus alla kirjutama.

Milliseid saateid olete juhtinud-toimetanud?

Ma nüüd ei tea, kas ma kõiki mäletan, sest hästi palju erinevaid ülekandeid tuli teha. Ja ikka oli nii, et teada sai sellest päev-kaks enne. Näiteks hakkas Jaan Kirsipuul Tour de France´il väga hästi minema, kaks etapivõitu oli taskus, kui otsustati, et ostame õigused ning ülehomme eetrisse. Jalgrattaspordist kui asjast ei teadnud ma midagi, kasutada olid vaid igavad statistikanumbrid. Õnneks tulid appi Tarvo Villomann ja Jaani vend Toomas ning sellest sai minu elu kõige meeldejäävam ja kindlasti ka kõige harivam ülekanne.

Hetkel jätkan liiklussaate „Rooli võim“ tegemist, samuti edastan uudisnuppusid Reporterisse. Reporter on teleprojekt, milles osalemine on mulle oluline. Mul on väga vedanud, et saan teha põhitööna asja, mis muidu võiks ka hobi olla.

Huvialad?

Sport, sest sport on lahe! Põhiliselt golf ja suusatamine. Käin metsajooksu tegemas ja sõidan ratast.

Teie perekond ja lapsed?

Abikaasa Marge, kellega olen abielus olnud 23 aastat. Poeg Rasmus. Poiss läks eelmisel aastal kooli, kõik põnevamad sündmused elus ongi seotud temaga. Kogu elu keerleb tema ümber ja nii ongi normaalne. Väike maailmakodanik tuleb suunata ikka õigele rajale.

Millised on teie plaanid?

Teletööd tahaks vähemalt paar-kolm aastat veel teha, aga see sõltub palju ka vaatajast – kui kaua ta mind veel välja kannatab?

Millist muusikat te kuulate?

Olen kõige (hea) sööja. Vivaldi „Neli aastaaega“ on minu meelest maailma ilusaim muusikateos. Naudin siiski enamasti rokkmuusikat ja olen Eesti muusika fänn. Näiteks Vaiko Epliku tegemised lähevad mulle korda. Pean siiski tõdema, et tilulilu ei meeldi, valin palju, kuid kui muusika on hea, siis pole vahet, mis zhanrist. Muusikageeniusi on läbi aegade olnud sadu, esimesena lööb pähe Freddie Mercury…

Raadiost on lemmikjaamad Raadio 2 ja Kuku. Olen mõlemas ka ise aastaid töötanud, võibolla on ka valiku tegemine seetõttu raskem. Aga nende teemavalik on hea, saab kaasa mõelda.

Telest on viimase aja lemmik „Eesti mäng“ – positiivsuse ja meelerahu sümbol, viib igapäevamuredest. Mis? Kus? Millal? on samuti saade, mis vaatamata ei jää. Kõik uudised – see juba puhtalt professionaalsest huvist.

Kas teil on midagi ka südamel, mida sooviksite ära öelda?

Vara veel! Kui ajakirjanikutööga ühel hetkel teen lõpparve, siis tuleb kindlasti midagi.