Avarii lõhkus maja ja elektriposti

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Töönädal algas järjekordse liiklusõnnetusega Rakveres Lilleoru ja Tartu tänava ristmikul, kus said viga nii inimesed, maja kui ka elektripost.

Politsei teatel toimus kokkupõrge kella 8.30 paiku, kui Tartu tänavale lähenes Tõrma ringilt mööda Lilleoru tänavat sõiduauto BMW X5, mida juhtis 24aastane Maarja, ja sõitis otsa peateel liikunud sõiduautole Suzuki. Kokkupõrge oli nii võimas, et mõlemad sõidukid paiskusid lähedal asuva maja vastu ja murdsid elektriposti.

Õnnetuse tagajärjel sai kergemaid vigastusi Suzuki roolis olnud 57aastane naine ja 9- ning 12aastane laps. Suzuki juht ja kaasreisijad toimetati kontrolliks Rakvere haiglasse. Õnnetuse põhjustanud BMW juht viga ei saanud. Kõik liiklusõnnetuses osalejad kasutasid nõuetekohaselt turvavarustust.

Kuna elektripost kujutas ohtu, siis suunas politsei esialgu liikluse ringi, et lisaks sõiduautode äravedamisele saaksid elektrifirma esindajad alustada remontimistööga.

Esialgsetel andmetel polnud BMW roolis kohalik naine, kes arvas, et ta liikus peateel.

Ristmik on tuntud sagedaste avariide poolest, kuid miks seal plekimõlkimised toimuvad, ei oska keegi lahti seletada. Liikluskorraldusvahendeid paigaldava osaühingu Signaal Rakvere juhataja Kunnar Jalganen on juba varem meediale selgitanud, et Tõrma poolt tulles on dubleeritud stoppmärgid enne ristmikku nii vasakul kui ka paremal pool. Lisaks on sinna paigaldatud termoplastikust kolmnurgad ehk “hambad”, mis määravad koha, kus sõidukijuht peab peatuma, et peateel liikujale teed anda.

Linnuriigi linnaosa poolt tulijate jaoks on stoppmärgid parempoolses teeääres samuti dubleeritud. Seega on liiklusmärke piisavalt ja ristmikul on kasutatud kõikvõimalikke autojuhtide tähelepanu pälvivaid märgistusi.

Eelmisel aastal võttis aga keegi linnakodanik vaevaks punase pihustivärviga ristmikule kirjutada vihaselt suurelt hoiatuse, mis lõpuks ära kulus.

Mari Mölder