Politsei peatumismärguande eiramine viis kohtuni

politsei-4

9. septembril taotles politsei kohtult karistuse liiklushuligaanile, kes purjus peaga katsetas uut autot ega kavatsenud reageerida peatumismärguandele. Kohus määras mehele kuuajalise aresti, mille asendas ühiskondliku kasuliku töö tundidega.

11. juulil märkas politsei Lepna alevikus suurema sõidukiirusega liikuvat sõiduautot Saab. Andmebaas näitas, et sõidukil oli läbima tehniline ülevaatus ja puudus ka liikluskindlustus. Sõiduk, ilmselt nähes politseiautot, keeras ära kruusateele ja üritas eest ära sõita. Vilkurite ja sireeniga antavale peatumismärguandele juht ei reageerinud.

Kuna teekate oli halvas seisus, siis sai Saab vigastada, mistõttu jäi seisma. Juhi kohalt hüppas välja noormees, kes üritas põllu peal politsei eest jooksu panna. Politsei tabas noormehe. Dokumentide kontrolli käigus selgus ka põgenemise põhjus – lisaks eelnevatele rikkumistele puudus mehel ka juhtimisõigus ja tal tuvastati alkoholijoove.

Politseile selgitusi andes ütles 22aastane mees, et ostis päev varem omale Saabi ja soovis seda testida. Põgenemise ajal ütles kõrvalistmel olnud sõber, et tee on tuttav, küll saame politsei eest ära sõidetud. Kuna auto läks katki ja politsei oli kannul, siis see ehmatas ning juht pistis jooksu.

Politsei taotles mehele karistuseks kuuajalise aresti. Kohus asendas aresti 60 ühiskondliku kasuliku töö tunniga, sest mees oli varasemalt seaduskuulekas ega omanud ühtegi karistust.

Rakvere politseijaoskonna juht Joel Alla ütles, et noormeeste hulljulgus ületas igasuguseid piire. „Peatumismärguande eiramine ja põgenemiskatse toob enamasti kaasa suure kiiruse ja ohtlikud manöövrid. Alkohol lööb adrenaliini üles, mistõttu inimene ei suuda piisavalt kiiresti ja adekvaatselt ohule reageerida. Politseinike kiire tegutsemine ning liiklushuligaanide sõiduki peatamine on sel juhul ülioluline,“ ütles Alla.

 

Kuulutaja