Jagame nippe- Kuidas veeta Lääne-Virumaal lõbusalt aega?

Lääne-Virumaa piir on Tallinnast kiviviske kaugusel ning ka Tartust saabuja ei pea kaua sõitma. Narva paitab idast ja Kesk-Eesti rahvas leiab ka nädalasees aega kaunist Virumaad külastada. Kui reisiplaanid on saabuvaks turismiajaks segased, siis võib Lääne-Virumaa külastuse kohe kindlasti oma reisiplaani võtta. Kui enam mitte 2021.aasta lõpetuseks, siis saabuva 2022.aasta jaoks kindlasti.

Mõnes Tallinna kohvikus sülearvutit näppides võib veebis märgata palju pop up reklaame. Olgu selleks meelelahutuslik mäng internetis  www.nutz.ee/promotions või Palmse mõisas ainulaadse öö veetmiseks korraldatud kampaania- mõlemal juhul saab tunda põnevust.

Mida täpsemalt pakub Lääne-Virumaa oma külastajale?

Mõisaromantika ja ajalugu

Lääne-Virumaa alla kuuluvad ühed enim külastatavad mõisad Eestis ning tänu intensiivsele restaureerimisele, on mõisad avatud külastajatele, sees tegutsevad majutusettevõtted, restoranid, koolid, lasteaiad ning vanadekodud. Üheks populaarsemaks külastuspaigaks on kindlasti Vihula mõis, Haljala vallas. Mõisas tegutseb luksushotell, Peakoka restoran suurte saalidega ja a la carte menüüga. Lisaks saab spa mõnusid nautida lõõgastavas spa kompleksis ning korraldada seminare ja üritusi nende nõupidamissaalides. Vihula mõisa ümbrust kaunistab kaunis ja hooldatud aed koos veekogudega ning lopsakate metsadega. Vali endale parim pakett kasvõi nende veebilehelt ning veeda öö ühes kaunimas Lääne-Virumaa mõisas.

Politseimuuseum

Oled pätt või riigiteenistuja? Varasemalt on politseiga seotud eksponaadid olnud varjatud pigem avalikkuse eest kuid kui politseimuueum avati, said kõik osaks sellele, millega peavad kokku puutuma riigiteenistujad igapäevaselt. Et muuta ala veelgi atraktiivsemaks, on muuseumist loodud kui vahva ajaveetmisekoht ning atraktiivne  ameerika Disneylandi meenutav asutus. 

Et teadus teha veelgi huvitavamaks noorele külastajaskonnale on välja pandud liikuvad autod, avariiolukordi simuleerivad tehnilised masinad, suitsu ja pauku täis lasketiiru simuleeriv tuba, narkootiliseid aineid tutvustav väljapanek, fotorobot, märulituba ja kohtuekspertiisi tutvustav väljapanek/simulatsioon. Muuseumi juhataja on samuti erru läinud kriminaaluurija.

Rakvere linnus ja mõõgavõitlus 

Lähme ajas tagasi ja seda nii võrd kaugele, et keskajast pärit võitlejad saavad külastajatele demostreerida keskajale kohast mõõgavõitlust ning vibulaskmist. Rakvere linnus ja selle ette pronksist paigutatud härg on Rakvere illustreerinud juba sajandeid. Tarva mune on käinud silitamas nii kodumaalt külastajad kui ka välisturistid. 

Tundub imelikuna, kuid tihti soovitakse just sel momendil miskit sarnast tavaliselt langeva tähe nägemisel. Rakvere linnus hõlmab enda alla linnuse piire, väljakut ning selle alla kuuluvaid piinakambreid ning ravitseja tube, mis on külastajatele avatud suveperioodil. Tutvuda saab erinevate piinamismeetoditega ning katsetada kas enda vaim oleks valmis taoliste jubeduste jaoks. 

Külastajatele loodud programmid toovad infot, kogemusi teemadel ja erialadel, millega varem kindlasti rahval kogemust ei ole olnud. Eriti siis, kui teemaks on keskajal kasutusel olnud algeliste elamitingimustega, võitlustehnikatega ning relvadega.