Keeletammik sai uued infotahvlid

Visandliku joonega puud tahvlipostidena on päris tammedele toredad kaaslased. Foto: Kristel Kitsing

Koostöös Eesti auhinnatud disainibürooga Velvet valmisid Väike-Maarjas nii Tamme kui Liivi parki uued keeletammiku infotahvlid ja sildid.

Velveti loovjuht Piia Tammelo rääkis, et idee sündis tammede, keele ja kirjanduse liitmisest. „Visandliku joonega puud tahvlipostidena on päris tammedele toredad kaaslased ja järjehoidjatega nimesildid sümboliseerivad laureaadi lehekülge ja panust keelelukku,“ märkis ta.

Projekti käigus paigaldati 49 info- ja nimetahvlit: kolm suurt infotahvlit, 41 väikest nimetahvlit Wiedemanni keeleauhinna laureaatidele ja neli väikest nimetahvlit pikema tekstiga (nt presidentide istutatud tammepuud, Lurichi monumendi avamisel istutatud tamm).

Materjalidena on kasutusel servamata puitplank, kauakestev metallplaat ja prinditud info. Laureaatide istutatud puude asukohad on leitavad kaardil, milleni juhatab tahvlil olev QR-kood. Projekti maksumus oli 11 760 eurot. Selle teostamiseks sai Väike-Maarja vallavalitsus toetust Leader meetmest „Kodupaik Pandivere“.

Soome-ugri keeleteaduse suurkuju, akadeemik Ferdinand Johann Wiedemann (1805–1887) koostas eesti-saksa sõnaraamatu (1869) ja kirjutas eesti keele grammatika (1875). Aastast 1989 antakse väljapaistvate teenete eest eesti keele uurimisel, korraldamisel, õpetamisel, propageerimisel või kasutamisel välja F. J. Wiedemanni keeleauhinda (aastast 2004 riiklikuna). Iga laureaat on istutanud keeletammikusse tamme.

Kuulutaja