Kohaliku suurkuju auks tehti maakerale tiir peale

Eile keskpäeval tähistati Väike-Maarja keskväljakul väikese Eesti suure mehe Georg Lurichi 145. sünniaastapäeva. Maadluslegendi auks kogusid Väike-Maarja valla inimesed kokku 65 180 tervisekilomeetrit.

Väike-Maarja gümnaasiumi ja kohaliku vallavalitsuse koostöös sündinud väljakutsega „Kingime Lurichile 145 kilomeetrit“ liitus 345 vallakodanikku. Parima tulemuse tegi Kalle Piirioja, kelle panus ühiskinki oli 1225,5 km. Üle tuhande kilomeetri kogusid ka Helen Altküla ja Kristi Miglai, vastavalt 1206,2 ja 1011 km.

„Hinnates kogutud sünnipäevakilomeetreid ehk ligikaudu 1,5 tiiru ümber maakera, siis arvan, et legendaarne eestlane – Georg Lurich võib rõõmsalt muheleda, kuna tema sünnikohas hoitakse sportlikku liikumist au sees,“ rääkis Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla.

Vallavanem rõõmustas, et nõnda palju elanikke selle väljakutse vastu võttis. „Proovisin ka ise suusakilomeetreid koguda ning jalgrattaga tuult trotsida, sest kuidas Sa ikka Lurichi sünnipäevale lähed ja isiklikke treeningkilomeetreid kuhjaga kaasa ei võta. Parim kink Georg Lurichile on tark ja terve Eesti rahvas,“ sõnas Kesküla.

Eilsel suurkuju sünniaastapäeval loositi välja tervislikud auhinnad ja peavõit, milleks on jalgratas Rattabaasilt, fortuunana lõi kaasa Baruto.

Pärast ettevõtmist oli kõigil soovijail keskväljakult võimalik läbi astuda ja ohutusnõudeid silmas pidades kohaliku suurkuju sünniaastapäevatordist suu magusaks teha. Maitsva 14,5 kg kaaluva tordiga toetas Lurichi sünniaastapäeva AS OG Elektra.

Kuulutaja

Georg Lurich. Foto: Väike-Maarja muuseumi kogu