Raamatukogudes algab suur mõistatamismäng

Maikuuga algab raamatukogude aasta raames suur mõistatamismäng „Avasta Eesti raamatukogusid“, mis kestab kuni 1. oktoobrini. Sel perioodil oodatakse kõiki avastama enda jaoks uusi raamatukogusid, kuhu tavaliselt ei satu.

Lääne-Virumaa keskraamatukogu direktor Kaili Õunapuu-Seidelberg viitas, et Eestis on toredaid mõisatuure ja teisi avastusretki ning suvi on aeg, kus rohkem liigutakse ja miks mitte astuda sisse ka raamatukogudesse.

„Eestis on väga huvitava arhitektuuriga raamatukogusid, näiteks Jänedal on ajaloolise atmosfääriga maitsekas väike lossiraamatukogu, Viimsis jälle on kõige kaasaegsem raamatukogu, Haapsalus on väga armas lasteraamatukogu. Virust Võruni on väga palju raamatukogusid, mida avastada. Võõras linnas olles tasub astuda sisse raamatukogusse, seal osatakse kindlasti ka turisimiinfot anda. Meiegi näeme, et kui suvel ollakse võõras linnas, tullakse meie juurde internetti kasutama ja muid asju ajama ning miks mitte mängida ka ühtlasi mõistatamismängu ja teha seda koos lastega,“ rääkis Kaili Õunapuu-Seidelberg.

Eesti kirjanikud on koostanud küsimused täiskasvanutele ning Eesti Lastekirjanduse Keskus lastele. „Kui vastust küsimusele ei tea kohe peast, leiab selle raamatukogust ja kui jäädakse hätta, aitavad lahkesti raamatukoguhoidjad,“ ütles Õunapuu-Seidelberg.

Mõistatamismäng kujutab endast templite kogumist – igal raamatukogul on oma tempel. Teha pole vaja muud, kui küsida raamatukoguhoidjalt lahendamiseks ülesanne ning kui see lahendatud, saab templipassi templi. Kel viie erineva raamatukogu templid koos, siis võib templipassi anda raamatukoguhoidjale – see tagab osaluse auhinnaloosis.

Kui üks pass templeid täis, siis võib alustada uue templipassi täitmist ja saada lisahääl.

Auhinnaloos toimub raamatukogupäevade avamispäeval 20. oktoobril. Auhinnad on välja pannud Eesti kirjastused. 

Katrin Uuspõld