Tõnis Mägi annab Rakveres kirikukontserdi

Karmeli uues kirikus on kogudus tegutsenud juba mõnda aega, kuid mitmeid ehitustöid on vaja veel teha. Foto: Karmeli koguduse fotopank

Sel pühapäeval, 22. mail tähistab Rakvere Karmeli kogudus oma 128. sünnipäeva ning pidupäeva raames on ka kell 16 Karmeli kirikus Tõnis Mägi kontsert.

 „Vaatan oma poole sajandi pikkusele loometeele. Mu laulud on kui jäljed. Mõned selgelt nähtavad, mõned rohtu kasvanud. Laulan oma kontserdil laule, mis on loodud erinevatel aegadel,“ sõnastas Tõnis Mägi.

Rakvere Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen märkis, et muusik on viimastel aastatel kirjutanud venekeelseid vaimulikke laule, mida samuti kuulda saab.

„Oleme uut kirikuhoonet ehitades kogenud nii palju kaasaelamist ja tahame seepärast omalt poolt midagi tagasi anda, seepärast on sissepääs kontserdile tasuta, võimalus on toetada annetusega uue kirikuhoone katuse valmimist,“ märkis pastor Kotiesen ja lisas, et oodatud on väga ka siinsed ukraina ja vene inimesed, nende tarvis tõlgitakse Tõnis Mägi vahetekstid kontserdil ka vene keelde.

„Sünnipäeva tähistame terve pühapäeva jooksul, hommikul on jumalateenistus, õhtul kontsert, vahepeal on ühine tordisöömine,“ lisas Kotiesen.

Katrin Uuspõld