Rakvere gümnaasiumi filmifestival heidab pilgu peeglisse

Noortel avaneb taaskord võimalus näidata oma loomingulisust läbi filmikunsti, saates oma lühifilmid Rakvere gümnaasiumi filmifestivalile. 2021. aasta filmifestival algab 1. veebruaril ning lõpeb 6. veebruaril toimuva finaalõhtuga.

Rakvere gümnaasiumi filmifestival on Eesti suurim noortelt noortele korraldatav filmifestival, mille ajalugu ulatub 2000. aastatesse. Võrreldes festivali algusaastatega, on selle vaatajas- ja osalejaskond mitmekordselt kasvanud, küündides külastajate arvuga pooletuhandeni. 2020. aastal elas otseülekande vahendusel Rakvere gümnaasiumi filmifestivalile kaasa üle 1500 filmigurmaani.

Traditsioone rikkumata, jagunevad ka sel aastal filmid kahte kategooriasse – kuni 19-aastased õpilased ning kuni 26-aastased tudengid. Osalejate kuni 20-minutilisi lühifilme on võimalik saata kuni 1. detsembri südaööni. Filmi sisu ja žanri osas on noortele filmikunstnikele jäetud vabad käed. Samuti on festivalile oodatud võõrkeelsed filmid, kuid sellisel juhul peavad olema filmile lisatud eestikeelsed subtiitrid.

Saadetud filme hindab eelžürii, kelle valiku põhjal pääsevad finaali mõlemast kategooriast viis filmi. Finaali pääsenud filmide hulgast valib professionaalne põhižürii kummagi kategooria parima, kes saavad tunnustatud väärt auhindadega.

2021. aasta Rakvere gümnaasiumi filmifestivali värsketeks eestvedajateks on Emily Põdra, Katriin Toome ja Kristin Lepp. „Ootan põnevusega, kuidas meie esimene filmifestival peakorraldajatena kulgeb! On näha suurt ootust ja sära meie meeskonnaliikmete silmis, mis teeb südame kohe soojaks, sest eesmärk on ju teha midagi toredat kõigile – osalejatele, vaatajatele ja meile endile,“ sõnas Toome.

„Soovitame soojalt igal väiksemalgi filmimeistril oma filmid teele saata! Karantiinis valmis nii mõnigi huvitav muusika- ja tantsuvideo. Miks mitte ka mõni omanäoline lühifilm?“ arutles Põdra.

Selleaastase filmifestivali teemaks on „Reflexio ehk peegeldus“, millest lähtub meeskond lavastusliku poole korraldamisel. „Nagu kõik kunstivaldkonnad, annavad ka filmid võimaluse peegeldada enda visioone ja väärtusi läbi loomingu. Usun, et just peegel on see, mis teab inimest kõige paremini, olenemata sellest, kas pilt meeldib või mitte. Iga meeskonnaliige on just nagu kild peeglist ning oma tööga anname me kõik kokku tervikpildi filmifestivalist,“ analüüsis Lepp teemavalikut.

Rohkem infot filmifestivali kohta ja kuidas ning kuhu oma film saata, leiad Rakvere gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt (filmifestival.eu) ning teiste sotsiaalmeediakanalite vahendusel.

Kuulutaja

Möödunudaastane filmifestival. Foto: Liisa Käiväräinen