Rakvere muusikakooli direktoriks valiti Mart Aus

Foto: erakogu

Rakvere muusikakooli direktori konkursile laekusid tähtajaks nelja kandidaadi sooviavaldused. Viieliikmeline komisjon, kuhu kuulusid linnavalitsuse ja muusikakooli esindajad, kohtus vestlusvoorus kolme kandidaadiga. Rakvere muusikakooli direktorina asub septembri algusest tööle Lääne-Virumaa juurtega Mart Aus.

„Komisjoni otsus oli konsensuslik, kuna Mart Aus eristus tugevalt teistest kandidaatidest. Tal on nii laiapõhjalised teadmised ja kogemused kui ka väga selge visioon, kuidas Rakvere muusikakooli arendada. Nimelt pidid konkursil osalejad esitama omapoolse visiooni muusikakooli arengust. Mart oli selle koostamisel teinud põhjaliku töö ja ma usun, et Rakvere muusikakoolis on ees väga positiivsed arengud,“ rääkis Rakvere linnapea Triin Varek.Mart Aus on omandanud magistrikraadi Eesti muusika- ja teatriakadeemias orkestridirigeerimise alal ja Belgias ning Antwerpeni kuninglikus konservatooriumis puhkpilliorkestri dirigeerimise alal.

Mart Aus kuulub Eesti sümfooniaorkestrite liidu juhatusse, tal on pikaajalised töökogemused pilliõpetajana ja orkestrijuhina viies muusikakoolis üle Eesti, lisaks on ta töötanud nii dirigendi kui peadirigendina kahes Belgia kuninglikus sümfooniaorkestris.

Vastne direktor sõnas, et esmalt plaanib ta tutvuda selle kõige heaga, mis on senini Rakvere muusikakoolis tehtud. „Kergekäeliselt ja kiirustades midagi muuta ei ole mõistlik. Iga muusikakool on oma nägu ja pean traditsioonide hoidmist väga tähtsaks,“ märkis Mart Aus.

Kuulutaja