Rakveret külastas Hiina suursaadik Eestis

Suursaadik Guo Xiaomei (vasakul) külastas ka Rakvere Rahvaaias eksponeeritud lihavõttemunade näitusega, paremal linnapea Triin Varek. Foto: Kristel Mänd

Teisipäeval viibis Rakveres külaskäigul Hiina suursaadik Eestis Guo Xiaomei koos saatkonna töötajatega.

Visiit algas linnavalitsuses, kus linnapea Triin Varek tutvustas suursaadikule linnavalitsuse hoonet ja andis ülevaate Rakvere linna arengust, käimasolevatest arendusprojektidest, suurematest taristuinvesteeringutest ja tulevikuplaanidest.

Proua suursaadiku sõnul oli Rakvere esimene linn, mida ta Eestis ametisse asudes külastas ja ta meenutas soojalt Vallimäe vabaõhukeskuse toimunud rahvustoitude festivali Kamalammas, kus nad saatkonnaga Hiina toite tutvustasid.

Järgmisena külastas suursaadik Rakvere põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskust, kus majajuht Martin Kink tutvustas kaasaegset ja mitmekesist õpikeskkonda ning unikaalset õpetussüsteemi, kus õpilased roteeruvad erinevate õpetajate klasside vahel.

Seejärel tutvusid külalised Rakvere Rahvaaias eksponeeritud lihavõttemunade näitusega, millele järgnes tutvumisvisiit Rakvere lihakombinaati.

Kuulutaja