Rakvere varjupaigas ootab kodu üle 30 kassi

Pilt on illustratiivne.

Juunis taasavati kogu Lääne-Viru maakonda teenindav Rakvere koduloomade varjupaik, mis tegutseb senises asukohas Kasarmu tänaval.

Rakvere abilinnapea Rainer Miltopi sõnul on varjupaiga töö hoogsalt käivitunud. „Juulis väisas varjupaika ka veterinaar- ja toiduamet, kes kinnitas oma protokollis, et kõik vastas kontrollitud ulatuses nõuetele,“ lisas abilinnapea.

Augusti alguse seisuga ootab varjupaigas oma senist omanikku või uut hoolivat kodu enam kui 30 kassi ja kolm koera. „Loomi on varjupaika jõudnud pea kõigist maakonna omavalitsustest. Paraku on suvehooajale omaselt praegu varjupaigas uue turvalise kodu ootel palju kassipoegi,“ nentis Miltop.

Kes kaalub võimalust anda kodu mõnele varjupaigas viibivale loomale või otsib oma kadunud lemmikut, leiab loomade kohta pildid koos leidmise aja ja looma kirjeldusega Rakvere linnavalitsuse veebilehelt rubriigist linnamajandus (rakvere.kovtp.ee/et/varjupaigas-viibivad-loomad). Varjupaiga külastamiseks on vaja aeg eelnevalt kokku leppida.

Kui näete Rakvere linnas hulkuvat koera või kassi või soovite teatada kadunud koduloomast, palutakse pöörduda varjupaiga poole telefonil 5303 0364. Väljaspool Rakveret leitud hulkuva kassi või koera puhul palutakse pöörduda vastava piirkonna kohaliku omavalitsuse poole. Lisainfot varjupaiga kohta leiab Rakvere linnavalitsuse kodulehelt.

Juulis aidati varjupaigast koju tagasi kaks koera ja uue kodu leidsid kaks kassi.

Kuulutaja