Rakverlane mängib pealinna suvetükis noort inglast

ringo ramul

Ringo Ramul astub Nukuteatri suvetükis „Dorian Gray portree“ üles James Vane`i osas, olles algul 16astane ning hiljem 18 aastat vanem.

„Selle ea muutumise poolest lahe roll,“ ütles Ringo, kes on lõpetamas teist õppeaastat Viljandi kultuuriakadeemia teatrikoolis. Jamesile ei meeldi tähelepanu, mida Dorian osutab tema õele Sibylile, ja noormeeste suhted võtavad terava iseloomu. Tüki aluseks oleva Oscar Wilde`i raamatu luges Ringo läbi enne proove ja praegugi on see tema Nukuteatri garderoobi laual. „Keskkooliajal ma seda ei lugenud, mäletan, et see oli väga popp tüdrukute seas,“ lausus noornäitleja, kes tegi tutvust teatrimaailmaga Rakvere Gümnaasiumis õppides, kui lõi kaasa sealses teatriansamblis.

Lavastuse temaatika on küllaltki sünge, samas tõotab väline pilt tulla atraktiivne. Mängitakse Tallinna vanalinnas tühjalt seisvas Heliose kinos, mis on seest küllaltki räämas ja olnud aastaid kütmata. „Nägime proovide ajal isegi ühte rotti,“ mainis Ringo. Lisaks tegelaste tekstile kasutab lavastaja Vahur Keller ka visuaalteatri elemente, näiteks varjuteatrit. Visuaalteater on kõik see, mida saab vastu võtta silmadega, ilma sõnadeta.

Lavastuse nimitegelane Dorian, keda mängib Mart Müürisepp, on andunud pahedele, ta tahab võtta elust kõike, mis võtta annab, mõtlemata tagajärgedele. Samas on peategelasel erinevad soovid, tema sees käib võitlus. „Lavastaja on öelnud, et läheme selle asjaga lõpuni välja, nii näeb laval vägivalda ja ka seksuaalseid stseene,“ selgitas Ringo põhjust, miks lavastus on noorematele kui 16aastased keelatud.

„Huvitav on olla siin,“ on Ringo asjade käiguga rahul, et saab tudengina kaasa lüüa profiteatri suures suveetenduses. Kusjuures lavastuses tema õde Sibylit mängib kursuseõde Jaune Kimmel, kes on tuntud ka kui teleseriaali „Elu keset linna“ osatäitja. „Väga tore, et meid Jaunega valiti siia ja me pole enam massistseenides nagu mullusuvises etenduses „Kapten Granti lapsed“, nüüd on meil võimalus olla indiviidid, konkreetsed tegelased,“ lausus näitleja. Ringo Ramuli kursusekaaslased löövad kaasa aga Rakvere Teatri suvelavastuses „Maailma parim küla“, millest saab lähemalt lugeda kõrvalartiklist.

Tõnu Lilleorg

 

Sel fotol valmistub Ringo Ramul grimmitoolis istudes mullusuviseks „Kapten Granti laste“ etenduseks, kus ta mängis tuules ja päikeses karastunud laevamadrust. Paremal grimmikunstnik Aimi Etverk. Foto: erakogu