Raskes liiklusõnnetuses kaotas mees elu

raske liiklusõnnetus

Teisipäeval, 19. mail juhtus Lääne-Virumaal raske liiklusõnnetus, milles hukkus autoga teelt välja sõitnud mees.

Avarii juhtus Rakvere – Rannapungerja tee 41. kilomeetril Tudu alevi lähedal. Teade õnnetusest jõudis häirekeskusesse õhtul kella 20.45 ajal.

Esialgsetel andmetel sõitis 54aastane Tõnis sõiduautoga Volvo teelt välja võssa ja hukkus. Autos oli mees üksinda ja sündmuskohale jõudnud politseinike sõnul oli tal turvavöö kinnitamata.

Teelt välja sõitnud auto avastas sündmuskohast mööda jooksnud tervisesportlane, kes teavitas häirekeskust. Üsna pea juhtus sealt mööda sõitma ka hukkunud mehe naistuttav, kes andis sellest teada nii oma mehele kui ka hukkunu õele. Tema sõnul oli Tõnis veel kella viie paiku neil külas olnud. Pärast seda sõitis Tõnis oma Volvoga minema. Naine lisas, et mees oli lahkumise hetkel kaine.

Liiklusõnnetuse täpset aega on raske tuvastada, kuna võpsikusse sõitnud autot oli möödasõitjatel raske märgata ning samuti polnud maanteel näha ei pidurdus- ega muid jälgi, mis viitaksid sõiduki teelt väljasõidule. Avarii hetkel oli piirkonnas teekate kuiv ja nähtavus hea.

Avarii paika saabunud Kiviõli päästekomando päästjad kontrollisid sõiduki üle, et välistada süttimisoht. Samuti abistasid nad hukkunu kättesaamisel sõidukist. Hukkunu toimetati lahangule ning avariiline masin viidi puksiiriga Rakvere politseijaoskonna hoovile.

Sündmuskohal viibinud Rakvere politseijaoskonna välijuht Ainar Reinmann ütles, et üheselt on traagilise liiklusõnnetuse põhjust vara nimetada. “Välistada ei saa ühtegi põhjust. Sealhulgas terviseriket, sõiduki tehnilist seisukorda või mõnda muud tegurit, kas või metslooma, kes ootamatult teele jooksis, “ täpsustas Reinmann. „Miks mees peale kurvi sirgel teelõigul võssa sõitis, selgub uurimise käigus. Kindlasti oleks halvimast ära hoidnud kinnitatud turvavöö, sest kokkupõrkel võib see olla elupäästjaks,“ lisas Reinmann.

Sündmuse kohta on alustatud kriminaalmenetlus, mis peab välja selgitama liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud, sealhulgas ka juhi kainuse.

Kaius Mölder

 

Fotod: Kaius Mölder