Tartu Ülikool ootab vilistlasi kõigi aegade suurimale kokkutulekule

Mööda Eestimaad sõidab praegu üks isemoodi buss. See peatub Eesti eri linnades ja külades, otsib üles Tartu Ülikooli lõpetanud ning kutsub neid 18. mail vilistlaste kokkutulekule.

18. mail on kogu Tartu linn ülikooli lõpetanute päralt. Sellel päeval oodatakse Tartusse vilistlasi üle kogu Eesti. Päev on täis innustavaid taaskohtumisi, ringkäike vanades õppehoonetes, legendaarsete õppejõudude loenguid, põnevaid arutelusid ja sportlikku meelelahutust, toimub ühine rongkäik ja suurejooneline pidu.

Kokkutuleku kodulehel on vilistlaste kaart, kuhu saab end üles märkida ja saata sõbrale kutse, et kokkutulekul osaleda. Ligi tuhat inimest on seda juba teinud ning vilistlaste kaardil on praeguseks esindatud kõik maakonnad. Kõige rohkem vilistlasi on end üles andnud Harjumaal ja Tartumaal, aga endast on märku antud ka saartelt ja Läti piiri äärest.

Mööda Eestit vurav vilistlasbuss üllatabki neid, kes end kaardile märkisid ja piletiloosis osalesid. Nüüd võib kellele iganes neist buss treppi sõita ja pakkuda piletit Tartusse kokkutulekule.

Kohtumised vilistlastega on senini olnud väga emotsionaalsed. Näiteks Anzelika Põltsamaalt avastas, et on loosis pileti võitnud vaevalt kümme minutit enne seda, kui vilistlasbuss linnast lahkuma pidi. Kui buss tema töökohta jõudis, ruttas Anzelika välja, jagas korraldajatele kõvasti kallistusi ja lisas: „Kui varem mõtlesin, et ei tea, kas lähengi üldse kokkutulekule, siis nüüd lähen kindlasti ning võtan sõbra ka kaasa.“

Selle nädala alguses liikus buss aga ringi Lääne-Virumaal. Rakverest võitis pileti näiteks Lauri, kes tabati esmaspäeva hommikul põhimõtteliselt tema hommikujooksu pealt.

Kokkutulekupäev algab kell 12 kogunemisega ülikooli peahoone ees, kus vilistlasi tervitab rektor Toomas Asser. Vilistlaste nimel peab kõne ettevõtja ja ajakirjanik Tiit Pruuli. Toomemäel peetakse kaasahaaravatel teemadel mõttetalgud, et rääkida ülikooli tulevikust, Tartu omapärast ja eelistest ning sellest, kas vilistlane vilistab Tartule. Aulas esitletakse Theodor Lutsu 1932. aastal valminud filmi „Alma mater Tartuensis“ restaureeritud versiooni.

Kell 18 kogunetakse Raekoja platsile, et näidata alma materi ja vilistlaste ühtsustunnet ühislaulmisel. Seejärel minnakse rongkäigus õhtusesse peopaika Tartu Ülikooli spordihoones. Meeleolu loovad tuntud artistid Curly Strings, Ultima Thule ja Marten Kuningas.

Kes praegu kusagil Tartu Ülikooli vilistlasbussi märkab, võib julgelt ligi astuda, sest bussist saab osta kokkutuleku pileti hulga soodsamalt.

Kuulutaja

Nädala alguses vuras vilistlasbuss Virumaal.

Foto: Vilistlaskokkutuleku korraldusmeeskond