Võsu sadama laienduse detailplaneering võeti vastu

Haljala vallavolikogu viimatisel istungil oli kõne all Võsu sadama laienduse detailplaneeringu vastuvõtmine. „Planeeringu menetlus on jõudnud sinnamaani, et kõik vajalikud kooskõlastused ametitelt ja ministeeriumitelt on olemas,“ sõnas volinikele eelnõud tutvustanud Haljala valla planeerimisspetsialist Peep Linno.

Laienduse eesmärgiks on ehitada sadam suuremaks, mis võimaldaks seda kasutada rohkematel ja ka suurematel alustel, lisaks rajada sadamatööks vajalikke hooneid. Praegu on Võsu sadamas veidi üle poolesaja paadikoha, planeeringu järgi saaks sadam poole suuremaks. Arvuliselt on räägitud 110 väikesest ja 7 suurest alusest, kuid laienduse järel sadamasse mahtuvate veesõidukite täpne arv oleneb nende suurusest.

Volikogu ning MTÜ Võsu Sadam juhatuse liikme Urmas Osila sõnul on nõudlus suurema sadama järele kindlasti olemas. „Täna vabu kohti ei ole, sellega ei ole mingit küsimust,“ kinnitas Osila, lisades, et kui projekt realiseeruks, suudaks Võsu sadam ilmselt olla peaaegu isemajandav.

Haljala vallavolikogu otsustas ühehäälselt Võsu sadama laienduse detailplaneeringu vastu võtta ja korraldada avalik väljapanek.

Liisi Kanna

Praegu Võsu sadamas vabu alusekohti ei ole.

Foto: Liisi Kanna