Ametikoolis toimus hariduse päev

ametikool 1

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit korraldas kolmapäeval Rakvere Ametikoolis hariduse päeva. Sinna olid kutsutud maakonna koolide ja lasteaedade õpetajad, õppejõud, koolijuhid ning kõik teised, kes antud valdkonna vastu huvi tunnevad.

Eliisa Sild

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Sven Hõbemägi märkis, et hariduse päeva on korraldatud umbes 15 aastat. Üritus kutsuti ellu selleks, et enne uut õppeaastat saaks kokku tuua kõik maakonna haridusasutuste inimesed.

Suur osavõtuarv

Päeva jooksul külastas hariduse päeva umbes 300 inimest. „Selline suur osavõtuarv on olnud igal aastal, mis on väga positiivne. See arv on ka maksimum, mis saali ära mahub ning näitab kahjuks seda, et maakonnas ei ole head kohta, kus selliseid suuri seminare pidada,“ leidis Hõbemägi asjal nii häid kui ka halbu külgi.

Päevakavas oli uute õpetajate ja koolijuhtide tervitamine, keda oli kümmekond. „Me tunnustasime neid noori õpetajaid ja tugispetsialiste, kes on sellel aastal lõpetanud kõrgkooli või asunud esmakordselt tööle meie maakonna haridusasutustes,“ sõnas VIROLi tegevdirektor.

Koos kolleegidega said kohalviibijad arutada olulistel haridusteemadel, kuulata ettekandeid ning panna paika tulevase õppeaasta plaanid. Hariduse päeva raames toimusid ka mitmed maakonna aineühenduste koosolekud.

Ettekanded

„Me oleme igal aastal püüdnud päevakavasse valida aktuaalseid haridusteemasid – tavaliselt on üheks peamiseks olnud eelkõige õpimotivatsioon. Nendel teemadel annab palju erinevaid ettekandeid teha,“ rääkis Hõbemägi.

Sellel aastal oli kaks peaettekandjat – Grete Arro, kes on Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituudi lektor, ja Marko Matvere, kes on tuntud muusik ja lavastaja. Arro rääkis teemal „Õpimotivatsiooni olemus“ ja Matvere esines ettekandega „Tähelepanekuid haridusest tähelepanuhäirega õpilase vaatevinklist“.

Pärast ettekandeid toimusid teematoad. „Me oleme proovinud teemagrupid jaotada nii, et igal haridusvaldkonna inimesel oleks midagi kõrva taha panna ja hiljem edasi jagada,“ tutvustas Hõbemägi teematubasid.

Korraldaja meelest annab seesugune üritus haridusinimestele positiivseid emotsioone, millega algavale õppeaastale vastu minna. „Võimalik on näha kolleege, keda pole ammu kohatud, ja rääkida näiteks teemal, mida koos aineühenduses ette võtta,“ lausus Hõbemägi.

 

Õpetajad hariduse päeval.

Foto: Jaak Jalakas