Advendiajal kuuleb Vallimäel valguse mängus Kristjan Järvi muusikat

Mullune valgusemäng Rakvere Vallimäel, kui kõlas Arsise kellade muusika.
Foto: Rakvere Kultuurikeskus

Rakvere Kultuurikeskus kutsub linnarahvast ja külalisi igal jõulukuu pühapäeval Vallimäele osa saama kaunist valgusemängust Kristjan Järvi muusika saatel.

„Eelmine aasta koroona survel tulime mõttele luua Vallimäel valgusmäng, tagasiside oli ülimalt positiivne. Tänavu võtsime ühendust Kristjan Järviga, kes oli ideest väga vaimustatud ja pani oma loomingust kokku miksi,“ rääkis Rakvere kultuurikeskuse direktor Eve Alte.

Muusikat kuulnuna iseloomustab ta seda kui väga mitmekesist ja vaheldusrikast. „Ei pea pelgama, et see on liiga tõsine muusika. Ma arvan, et sobib just jõulutemaatikasse väga hästi. See muusika arvestab erinevaid meeleolusid ja loob võimaluse mängida erinevate värvidega,“ rääkis Alte.

Valguslahenduse teevad Remo ja Romek Sirila, heli- ja valgustehnika on Maivel OÜlt. Valgusetendusel kasutatakse ligi 80 liikuvat valgustit ja prožektorit, lisaks laserid, video ja helitehnikat. Muusika on valinud dirigent ja helilooja Kristjan Järvi oma teostest.

Muusika ja valguse mäng kestab 30 minutit ja sellest on võimalik osa saada 5. detsembril, 12. detsembril, 19. detsembril ja 26. detsembril kell 17.00ja 18.00.

„Üritus on tasuta ja minu soovitus kuulajatele on tulla seda erinevatel nädalavahetusel vaatama, kuna ilm mängib suurt rolli ja elamuse saab igal juhul,“ lisas Eve Alte.

Katrin Uuspõld