Eneseavastusteekond diskomuusika saatel

Täna jõuab kinodesse romantiline komöödia „Gloria Bell“, mille nimitegelaseks on 50ndates lahutatud naine, kes püüdleb vapralt õnne poole.

Tõnu Lilleorg

Gloria (mängib Julianne Moore) on omandanud kõrge meisterlikkuse oma ärkveloleku aja sisustamisel. Lisaks tööle kindlustusfirmas saadab naine häälsõnumeid oma täiskasvanud lastele, kes küll ei näi eriti soovivat temaga suhelda. Autoroolis laulab ta kaasa romantilistele lauludele. Ning kui ta tütrega esimest korda joogatrenni läheb, seal treenerilt tunnustava patsutuse teenib, kraamib naine välja sigareti, sest tunneb, et on selle välja teeninud. Kuigi kirjade järgi on ta tubakatarbimise maha jätnud.

Hilisõhtutel seab Gloria sageli sammud tantsubaari, kus külastajateks on tema eakaaslased, kõik rõõmsalt 80ndate diskorütmis õõtsumas. Baaris tutvub Gloria Arnoldiga (John Turturro). Mees näib huvitava kaaslasena, kuna on ette võtnud oma elu täiemahulise uuendamise, mis algas kehakaalu vähendamisega. Tantsusõprade vahel puhkeb kirg ja tekivad tunded.

Gloria kutsub Arnoldi isegi oma poja sünnipäevale. Peol on kohal ka Gloria eksmees, keda mängib teleseriaalidest „Kuni surm meid lahutab“ ja „Üksikvanemad“ tuntud hiiglasekasvu Brad Garrett. Eksabikaasade vahel tekib soe kontakt, kui kraamitakse välja vanad fotod kaheksakümnendatest, millel kujutatud sündmustest jutustavad nad pojale ja tütrele naljakaid lugusid.

Arnold laseb aga peolauast märkamatult jalga. See pahandab Gloriat väga ja ta otsustab mehega suhted katkestada. Kuid Arnold on visa ja saab veel kord võimaluse end tõestada.

Film näitab nauditavalt, kuidas elus suuremat tähenduslikkust otsides ongi võimalik see leida ja kuidas küpses eas inimene võib leida uut sisemist vabadust ning eneseusaldust. Linaloo jutustamise viisi juures on põnev, kuidas igapäevaelu tasand vaheldub tähenduslike minisündmustega ja õieti ei saa arugi, kuidas see kõik järjestub.

Gloria elab läbi sügavaid tundeid, mille kutsub osaliselt esile afäär Arnoldiga ja kokkuvõttes ta mingil moel transpordib oma kaheksakümnendatel tekkinud ootused ja soovid tänasesse päeva. Vahepeal oli ta nendega kontakti suures osas kaotanud.

Filmis kuuleb palju head kaheksakümnendate muusikat, nagu näiteks „Love Is In the Air“, „No More Lonely Nights“ ja „Gloria“. Viimasest on omal ajal samanimelise kaveri teinud Mait Maltis. Tänu filmis kuuldavatele muusikapaladele saab „Gloria Belli“ võrrelda ABBA hittidel põhineva „Mamma Mia“ heatujufilmidega.

Õnneotsingud avavad Gloriale uue perspektiivi.

Foto: ACME Film