Heinaküüni säde süütas elumaja

tulekahju vetiku

Möödunud nädala neljapäeva õhtul märkasid Rannapungerja maanteel liikunud inimesed suurt tossupilve, mis tuli Vinni vallas asuvast Vetiku külast.

Päästjad said esimese väljakutse kell 19.10, teatati, et külas põleb umbes 600 heinapalliga küün. Põleng andis aluse ärevuseks, sest leekides hoidla asetses kõrvuti loomi täis laudaga. Õnneks oli tuul teiselt poolt ning kahjutuli lauta ja loomi ei ohustanud.

Paraku oli tuli võimas ja õues väga tuuline ilm. Tugev tuul kandis sädemed sadakond meetrit eemal asuva elumajani, mille eterniitkatus võttis tuld. Kiiresti süttis maja lähedal asuv kõrvalhoone ning oli oht, et tuld võtab ka küttepuude kuur.

Päästjate jaoks tähendas see kõrge ohuastmega sündmust.

Esimesed päästeautod jõudsid sündmuskohale loetud minutitega. Kohe oli selge, et olukord on tõsine ja kindlasti on vaja lisajõudusid.

Põlengupaika saabunud operatiivkorrapidaja andis oma lõpliku hinnangu ja tõstis sündmuse neljandale astmele, mis tähendab päästjatele väljasõidu kõige kõrgemat prioriteeti. Kohale kutsuti maksimaalne päästevõimsus.

Kuna paljud päästemeeskonnad olid mööda maakonda laiali, et likvideerida tormituule tekitatud kahjusid, siis kutsuti tuletõrjujaid sündmuskohale ka naabermaakondadest. Lisaks Rakvere, Kunda, Väike-Maarja ja Tapa päästjatele olid kohal vabatahtlikud Kadrina ja Roela komandost. Appi sõitsid veel Kiviõli, Jõhvi, Sillamäe, Jõgeva ja Aravete päästeekipaazhid.

Päästjad suutsid 12×8 meetri suuruse elumaja põlengule piiri panna kell 21.45. Tules hävis ülemine korrus ja katus, alumine korrus sai suitsu- ja veekahjustusi. Heinaküün aga hävis tules täielikult. Samas paigas käisid päästjad päev hiljem, sest mõnes kohas oli vaja teha järelkustutust.

Inimesed tulekahjus vigastada ei saanud. Kohal olnud majaomanik viidi kiirabiautosse, kus teda rahustati. Sündmuskohal olnud kohalik naine, kes telefonitsi andis tuttavatele infot edasi, arvas hiljem, et ega heinaküün saanud süttida juhuslikult. „Eks see poisikeste töö oli,“ lisas ta.

Lõpliku tõe tulekahju põhjuste kohta peab välja selgitama Ida prefektuuri algatatud kriminaalmenetlus.

 

Kaius Mölder

 

Põlengu käigus sai suuri kahjustusi elumaja. Foto: Kaius Mölder