Maavanem lahkus ametist

DSC_0414

Maavalitsused lõpetavad tegevuse küll aasta lõpus, kuid Marko Torm lahkus seoses Rakvere linnavolikogusse valituks osutumisega ametist juba nüüd. Sel puhul kutsus ta senised koostööpartnerid Lääne-Viru Maavalitsuse saali koosviibimisele.

Kohtumisel osalenud jagasid lugusid ja kogemusi, mis seotud Tormi maavanemaks olemise aja, aga ka maavalitsuse hoonega. Torm rääkis seejuures, et ei pea kartma väärika hoone tühjaks jäämist – kui praegu on maavalitsuses ametis 25 inimest, siis 2018. aastal seal tegutsema hakkavas geoloogiateenistuses alustab tööd üle 35 inimese (väike osa ameti 50liikmelisest koosseisust jääb Tallinna).

Paljud tulid koosviibimisele lillekimbu või kingikotiga. Kunda sadama direktor Aleksander Nikolajev (pildil vasakul) tõi aga kingituseks vile, millega häda korral abi kutsuda. Kingitust üle andes küsis ta tulevaselt Rakvere linnapealt Marko Tormilt, kas too teab, milline on Rakvere sadam. Ning vastas ise: „Kunda.“

Ka Torm rõhutas, et näeb Rakvere linna kui maakonna keskuse rolli tunduvalt laiemalt kui vaid sellel linnaalusel 10 ruutkilomeetril.

Foto ja tekst: Liisi Kanna