Jooksusari jõuab poolepeale

Pühapäeval toimub traditsiooniline Viru-Nigula rahvajooks, mis on Lääne-Virumaa jooksusarja viiendaks etapiks.

Liisi Kanna

Viru-Nigula jooksu korraldaja Ainar Sepnik rääkis, et sedapuhku on jooksusarja tervikuna ning ühtlasi ka Viru-Nigula etappi muudetud – kõigi jooksude puhul lähtutakse ühisest neljast distantsist koosnevast ülesehitusest.

„See muudab korraldamise lihtsamaks, kui kõigil jooksudel on sama ülesehitus. Meil näiteks oli enne seitse distantsi, nüüd on neli: 200 meetrit, 600 meetrit, 3,3 kilomeetrit ja põhijooks 7,5 kilomeetrit,“ tutvustas Sepnik.

Tänavu on jooksusarjal ka rohkem maakondlikke toetajaid. Ainar Sepniku sõnul on mindud seda teed, et püütakse kõigile osalejatele nänni jagada, mitte niivõrd esikolmikule suuri auhindu leida. Lisaks saavad osalejad igalt etapilt medalina pusletüki, mis sarja hooaja lõpuks annavad kokku tervikpildi.

Maakondlikku jooksusarja viiakse läbi kolmandat korda, Viru-Nigulas on tänavu tegu aga lausa 21. rahvajooksuga. Esimesed kümme aastat vedas üritust kohalik spordiklubi, nüüd 11. korda korraldab seda Viru-Nigula valla spordijuht Ainar Sepnik, kes oli ka jooksusarja idee algatajaks.

Haldusreformi järgses Viru-Nigula vallas toimus kokku kolm rahvajooksu, millele sarja esimesel hooajal lisandus veel kolm jooksu teistest omavalitsustest. Tänavu koosneb Lääne-Virumaa jooksusari üheksast etapist.

Sepnik rääkis, et jooksjate jaoks teeb tänavuse aasta keeruliseks see, et koroonaviiruse levikuga seotud varasemate piirangute tõttu toimuvad paljud sündmused ühel ajal. „Viru-Nigula jooksu tase on alati kõrge olnud. Tugevad osalejad – maakonna, aga ka Eesti tipud. Kuid sel aastal on samal ajal Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Inimesed peavad valima. Palju üritusi kattub,“ tõdes korraldaja.

Siiski loodab Sepnik aktiivset osavõttu. Eelmisel aastal ületati Viru-Nigula jooksul 200 piir, osales 222 inimest. Viimastel kordadel on eelregistreerunute arv jäänud 130–140 juurde, selle nädala teisipäevase sisuga oli jooksule registreerunuid 80 ning korraldaja avaldas lootust, et möödunud aastaga sarnanev arv võib täis tulla küll.

Lõpetuseks märkis Sepnik veel üht olulist uuendust Viru-Nigula jooksul – nimelt on korraldatud lastehoid. Spordihuvilised saavad jätta oma lapsed noortekeskuse töötaja valve alla, kuniks ise võistlusdistantsi läbivad.

Viru-Nigula rahvajooksu start möödunud aastal. Foto: Reti Kokk