Algas ööjooksu virtuaaljooks

Rahvaspordi sündmuse „Viking Line Eesti Ööjooks – Rakvere“ virtuaalse osalemise võimalus sai avapaugu. Viimasel neljal aastal igakordselt enam kui 8000 osalejaga tervisespordi festival toimub sel aastal lisaks tavapärasele moele ka kaugjooksuna.

Alates 15. augustist kuni 25. septembri südaööni on kõikidel registreerunud osalejatel võimalik läbida soovitud distants (21 km, 10 km, 5 km ja Cappy lastejooksud 200–400 m) virtuaalselt ehk kaugjooksuna. Endale sobilikul ajal ja kohas. Olgu tegemist varahommiku, keskpäeva või hilisõhtuga. Rakvere, Tallinna, Viljandi või Paidega. Maantee, kergliiklustee, metsaraja, rannajoone või staadioniga.

„Olukorras, kus teadmatust palju nii osalejale kui korraldajale, pidasime ainuõigeks luua ka virtuaalselt osalemise võimaluse. Jätkuvalt tegeleme sellega, et 26. septembril saaksid meie fännid suurepärase elamuse turvalises keskkonnas, kuid tegelikkuses piisab ju ühest uuest koldest, valitsuse uutest otsustest või ka otsustamatusest ja sündmust ei pruugi kohapeal olla võimalik läbi viia. Ka virtuaalselt osaledes saadakse kätte lõpetaja medal, Nike jooksusärk, Viking Line kinkekaart ja meenekott,“ kommenteeris ööjooksu peakorraldaja Marko Torm.

Kuulutaja

2019. aasta ööjooksu finiš Rakvere staadionil. Foto: Black Hole Studio