Kadrina kadrisportlane võitis hooaja kokkuvõttes pronksi

3. oktoobril toimus Tabasalu kardirajal kardispordi Eesti meistrivõistluste selle hooaja viimane etapp, enne mida oli hooaja punktitabel väga tihe. Kui esimesed kaks kohta olid pikalt eest ära, siis Kadrina kardipoiss Eric Marcus Jaanimets võitles kokkuvõttes kolmanda koha pärast kolme konkurendiga. Nelja võistlejat lahutas vaid kuus punkti.

Võistluspäeva kvalifikatsiooni võitis Eric Marcus Jaanimets ning võistlussõite alustas ta esikohalt. Nagu eelnevatelgi võistlustel oli esiviisik väga kiire ja oodata oli pingelisi sõite. Esinelikut lahutas kvalifikatsioonis vaid 0.082 sekundit.

„Esimese eelfinaali Eric Marcus võitis ja teises oli ta teine. Sellised head tulemused andsid eelfinaalide kokkuvõttes ka 17 ringi pikkuse finaalsõidu starti esimese koha. Finaalis vahetati pidevalt koht ja sõideti teineteise tuules. Vahepeal jäi Eric Marcus nn „karpi“ teiste võistlejate taha ja langes ka neljandaks. Kuid sõidurütmi säilitades võitles ta oskuslikult finišis kõrgele kolmandale kohale,“ võttis noormehe treenerist isa Urmas Jaanimets võistluse kokku.

Hooaja punktitabeli arvestuses teenis Eric Marcus Eesti meistrivõistluste kolmanda koha. „See on meie pere ja meeskonna jaoks kõrge saavutus, mis hooaja alguses näis ebarealistlik. Kuid tänu võistleja oskustele ja meeskonna koostööle suutsime selle saavutada. Samuti purustas Eric Marcus Tabasalu kardiraja kvalifikatsiooni rajarekordi,“ rõõmustas Urmas Jaanimets.

Cadet klassis võistlev Carl Joosep Jaanimets üllatas samuti meeskonda ja kaasvõistlejaid oma hooaja kõige parema kvalifikatsiooni tulemusega. „Kvalifikatsioonis oli Carl Joosep viienda kohaga väga rahul. Mõlemas eelfinaalis saavutas seitsmeaastane võistleja seitsmenda koha. Finaalis oli sõit kiirem ja sujuvam ning Carl Joosep tõstis ennast finišis tublile kuuendale kohale. Samuti väga kõrge koht, arvestades, et Cadet klassis oli võistlejaid kokku 12,“ tunnustas treener ka nooremat sõitjat.

„Nüüd kui hooaeg lõppenud, tuleb jätkata trennidega ning hoida kätt kindlalt roolil, et juba uuel hooajal olla veelgi kiiremas võistlusvormis,“ ütles Urmas Jaanimets lõpetuseks.

Kuulutaja

Eric Marcus autol nr 5. Foto: Tõnis Krikk