Kamille Saabre maalinäitus ootab uudistama

Veebruari algusest on Rakvere Teatris avatud Kamille Saabre maalinäitus „Aitäh, et olemas oled“, mis koosneb maalidest ja nende juurde käivatest tekstidest. Väljapanek jääb teatris avatuks 2. aprillini.

Kamille Saabre on õppinud Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti erialal, mille lõpetas bakalaureuse kraadiga aastal 1995. Aastal 1994 õppis vahetusüliõpilasena Rhode Island School of Designis USA-s. Kamille on elanud ja töötanud vabakutselise kunstnikuna nii New Yorgis kui Zürichis.

„Janu erinevate värvide järgi on ajanud mind rännakutele enda sees ja väljas. Eneseotsingud New Yorgis, pere loomine Zürichis ja kannakinnitamine Tallinnas. Mu värvipaletile lisab hoogu poolakast vanaisa, egiptlasest isa, eestlasest ema ja šveitslasest mees. Neist rännakutest on saanud värvid, mis vägisi mu lõuendile kipuvad,“ rääkis autor.

Saabret iseloomustavad minimalistlikult lihtsad, kuid jõulised motiivid igapäevaelust. Viimastel aastatel on ta keskendunud lillede ja viljade maalimisele. Need on lähivaated detailidele, võimendatuna monumentaalsete mõõtmeteni.

Kamille Saabre eesmärgiks ei ole kopeerida loodu ilu, vaid tiivustada vaatajat äratama argipäeva pettumustes uinunud iha süütu, puhta ja ideaalse järele. Kuigi maalidelt ei leia inimfiguure, räägivad need siiski inimesest ning sellest, mis nende südamel ja hingel.

Kamille Saabre on esinenud näitustel nii Eestis kui ka Itaalias, Soomes, Ameerikas ja Šveitsis. Aastal 2019 esindas ta Eestit rahvusvahelisel Pekingi biennaalil.

Kuulutaja

Kamille Saabre. Foto: Stanislav Moškov