Teet Suur avab installatsioonide näituse

Teet S

Voronja galerii poolt kureeritud kunstiprogrammi „Lätted“ neljas näitus avatakse Lääne-Virumaal, Naistevälja külas, Veskimäe talus, kus on üles kasvanud ning elab siiani kunstnik Teet Suur.

„Teet Suur on avalikkusele tuntud eeskätt Rakvere jõulukuuskede moderniseerijana, tänu millele on see väike linn mitmel aastal järjest maailmakaardil figureerinud,“ ütlesid Voronja galeristid Kaili Kask ja Raul Oreškin ning lisasid „Lätete sarja neljandal näitusel saame aimu, millist kunsti Teet igapäevaselt teeb.“ Näitusel saab näha Teet Suure skulpturaalseid vorme ja suureformaadilisi installatsioone.

Teet Suur ise iseloomustab avatavat näitust järgmiselt: „Me kõik oleme pärit oma lapsepõlvest ja on asju, mis teevad meid selleks, kes me oleme. Vahel saavad mõned ideed nähtavaks ja võtavad kuju nii valguses ja varjus, värvis ja materjalis. Saab näha tänatehtut või homseks loodud ja isegi tulevikutöid. Minu kunstikodu on minu kunstikindlus.“

Teet Suur on sündinud 1973. aastal. 2009. aastal alustas Suur õppimist Tartu kõrgemas kunstikoolis skulptuuri erialal. Kunstikooli lõputööks valis ta lavakujunduse Iiri näitekirjaniku Conor McPhersoni näidendile „Meresõitja“. Alates 2013. aastast asus Suur ametisse Rakvere linnakunstnikuna. Praegu tegutseb ta vabakutselise kunstnikuna.

Näitust saab näha Lääne-Virumaal, Naistevälja külas, Veskimäe talus 26. ja 27. mail, kell 12-17.

Näitustesari Lätted toimub EV100 kunstiprogrammi raames. Ly Lestbergi ja Liina Vedleri abiga valmib igast näitusest videoülevaade ning lisarahastuse leidmisel programmi lõppedes ka dokumentaalfilm.

Teet Suur kodutalus.

Foto: erakogu