Läänevirukad korraldasid lauluväljakul RC autode paraadi

30. augustil määris meie pealinn linlastele mett moka peale (tegelikult küll jäätist) ja korraldas juba mitmendat aastat järjest jäätisepeo. Lisaks kõigele muule, mis peo juurde kuulub, pakkusid Lääne-Viru automudelistid omalt poolt välja RC autode paraadi. Sellele järgnesid nii raadio teel juhitavate maasturite seiklusvõistlus kui onroad-autode kiirusvõistlus.

Eesti avalikkusele vähemtuntud, ent laias ilmas üha enam populaarsust koguv raadio teel juhitavate maasturite (crawler) seiklus, mille raja meistriks oli Rakvere mudelismientusiast Kaido Varik oma abilistega, osutus osalejatele kõvaks pähkliks. „Puhaste paberitega“ ehk eksimusteta läbisid raja vaid pealinna mudelist Karri Peetermann ja Rakvere entusiast Veljo Kravinski. Kordusduellis võimutses Karri, kellele läks ka esikoht. Kolmandaks jäi Alar Vaarmari.

Kiirusmudelitest olid lauluväljaku võistlusrajal TT-tüüpi mudelid, mis said eelmisel aastal populaarseks tänu sellele, et firma mudelivalikus on ka Ott Tänaku Toyota mudel. Sama kerega mudelid olid ka sel võistlusel esindatud.

Kui maasturid sõitsid eeskätt täpsusele, siis TT-mudelid pidid lisaks olema ka kiired. Ovaalrajal (tõsi, kurvides üsna kandilisel ovaalil) võisteldi mees mehe ehk auto auto vastu. Siingi jäeti esikoht pealinlastele, selle sai Karri Peetermann, järgnes Vinni-Pajusti gümnaasiumi noormees Caspar Kõrts, kolmas oli Alar Vaarmari. Esikuuikusse mahtusid veel Rakvere poiss Sebastian Kull ning Vinni koolinoored Robin Jukka ja Oliver Arder. TT kestvussõidu võitis üks võistluse noorimatest, 8-aastane Sebastian Kull.

Sügis on tulekul ja vaatamata COVIDi-kollile on meie automudelistid optimistlikud. Rakvere RC hobikeskus plaanib jätkata kevadel pooleli jäänud Tamiya sarjaga ning Väike-Maarja mudelihall bagisarjaga. Ühekoos korraldatakse noortele mõeldud Juunior liigat.

Lisaks avati Mõedaku puhkekeskuse juures augustis Kaido Variku juhtimisel uus RC maasturite rada, kus soovijatel pea igapäevaselt võimalik karmi loodusega rinda pista. Ka Vinni-Pajusti gümnaasiumi noored on saanud RC maasturitest innustust. Ning kuna üks sealne noormees, Caspar Kõrts, kavatseb teha sellealast loovtööd, võib ehk varsti kohata nii koolis sees kui selle ümber kihutamas karjakaupa päris maasturite vähendatud koopiaid.

Mart Pitsner

Mudelautode paraad. Foto: Kaido Varik