Liiklushuligaan pages politsei eest, tuntud kurikael jagas kõrvalistmelt nõuandeid

Police lights by night
Police lights by night

Eelmisel nädalal toimus Rakveres ja selle lähiümbruses selle aasta pikim tagaajamine liiklushuligaani tabamiseks. Autot juhtis alaealine, kelle kaasreisijaks oli politseile varasemast tuttav ja õigusrikkumiste laia registriga noormees. Sama noormehe ema tempudest kirjutas Kuulutaja alles hiljuti.

Kaius Mölder

Möödunud neljapäeva õhtuse tipptunni ajal toimus Rakveres ja selle lähiümbruses viimase aja suurim tagaajamine. Peatumismärguannet eiranud autojuhti jälitas politsei lausa 40 minutit.

Rakvere politseijaoskonna patrulliteenistuse vanema Reigo Loginovi sõnul sai põgenemine alguse Sõmeru ristmikul, kui politseinikud andsid peatumismärguande sõidukile Volkswagen, et juhtida juhi tähelepanu tuledele. Juht eiras peatumismärguannet, hakkas politsei eest ära sõitma ja jõudis ringiga tagasi Rakverre.

Lõpuks peatati Volkswagen Rakvere bussijaama juures. Roolist tabati 16aastane noormees, kaasreisijaks oli 19aastane noormees.

“Autojuht seadis eest ärasõitmise ajal ohtu nii enda kui kaasliiklejad. Põgeneja ei peatunud ülekäiguradade ees, sõitis vastassuunas ning kohati ka kõnniteel,” rääkis Loginov. Tema sõnul oli sündmuse toimumise ajal liikvel palju lapsi, inimesed tulid töölt ja liiklustihedus oli väga suur. „Sel kellaajal meeletult kihutada ja sõita vastassuunavööndis, ristmikel teed mitte anda oli väga ohtlik.“

Politseile põgenemise tagamaid öelda ei osatud. “Põhjuseks võib arvata, et autot juhtinud nooruk ei omanud juhtimisõigust. Kontrolli käigus selgus, et sõiduk kuulus hoopis kolmandale isikule ja et see oli alles paar päeva varem ostetud. Kuigi oli olemas ostu-müügileping, siis sõiduk ise oli veel ümber registreerimata,“ selgitas Loginov.

Hetkel on algatatud väärteomenetlus ja karistus määratakse asjaoludest sõltuvalt või teeb otsuse kohtuväline menetleja.

Märkimist väärib tõsiasi, et kõrvalistmel kaasreisijana sõitnud 19aastane Oliver on politseile vana tuttav. Noormees tegi esimest korda politseinikega tegemist juba ajal, kui oli veel alaealine.

Viimane meedias laialdaselt kajastatud sündmus juhtus eelmisel sügisel, kui ta oli kambas kolme alaealise noormehega, kes Jõhvis tanklast kütust varastasid. Üks noormeestest kandis varguse toimepanemise ajal politseivormi. Politseinikud reageerisid sündmusele ning leidsid tagaotsitava sõiduki Lüganuselt, kuid peatumismärguande asemel anti gaasi ja sõiduk jätkas teekonda Lääne-Virumaale, kus tühja rehvi tõttu teelt välja sõitis. Tookord oli Volvo roolis 15aastane noormees. Sõidukist avastati õhupüss ja politseivorm.

“Kui inimene arvab, et politsei eest põgenedes võib ta pääseda karistusest või saada kergema karistuse, siis elu näitab hoopis vastupidist. Kõik eest ärasõidud on varem või hiljem politsei poolt tuvastatud. See tegevus toob endaga kaasa vaid suurema trahvi või pikemad arestipäevad. Iga põgenetud meetriga tuleb karistust juurde,” ütles Reigo Loginov.