Noored kutsemeistrid selgitasid parimaid

kutsemeistrivoistlusKutsehariduse aasta tippsündmus, kutsemeisterlikkuse võistlus Noor Meister, tõi kahe päeva jooksul Eesti Näituste messikeskusesse üle 8000 külastaja, kes said jälgida pea 350 kutseõppuri mõõduvõttu.

“Külastajate ja võistlejate arvu suurenemine igal aastal näitab, et kutseharidus on muutumas järjest populaarsemaks,” ütles Noore Meistri peakorraldaja Pille Laaksonen. “Kindlasti on sellest palju kasu nii võistlejatele, külastajatele kui ka tööandjatele, kes tihtipeale leiavad just võistlejate seast endale tulevased professionaalsed töötajad.”

“Pinge oli suur, pidin kuue tunniga valmistama piduliku tordi ja mind jälgisid tuhanded silmapaarid,” rääkis Eesti parim noor kondiiter Helen Laht. “Esikoht annab kõvasti enesekindlust ja kindlasti avab see tulevikus uusi uksi.”

“Üritus oli võimas, lisaks kondiitritele võistlesid veel 23 eriala õppurid ja palju oli külastajaid, kellel oli hea võimalus tutvuda erinevate ametitega,” lisas Tallinna Teeninduskooli kasvandik Laht.

Veel selgitati välja Eesti parim noor müüja, majutusteenindaja, mehhatroonik, florist, juuksur, pagar, ehituspuusepp, tisler, ehitusviimistleja, plaatija, maastikuehitaja, infotehnoloog, veebidisainer, graafiline disainer, müürsepp, logistik, puhastusteenindaja, elektroonik, elektrik, rätsep, keskkonnatehnika lukksepp, hooldustöötaja ja restoraniteenindaja.

Noor Meister toimus 7.-8. märtsil Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Üleriigilistel kutsevõistlustel võtsid 24 võistlusalal mõõtu pea 350 kutseõppurit, külastajatele olid avatud kümme töötuba ametite proovimiseks ning kutseharidusmessil osales 32 ametikooli üle Eesti. Suursündmus toimus teist korda ning eelmisel aastal osales 300 võistlejat ja üritust külastas pea 5000 inimest.

Suurürituse korraldas Sihtasutus Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, partnerite ja toetajatega. Noor Meister 2014 suurtoetajad on Eesti Kaupmeeste Liit, Eesti Mööblitöötjate Liit, Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liit ja Wienerberger.

Kuulutaja
 Foto: Eesti parim noor kondiiter Helen Laht. Foto: Mardo Männimägi

Lääne-Virumaa võistlejate parimad tulemused

Rakvere Ametikool

Pagar, 2. koht: Anne-Mai Kösler
Infotehnoloog, Microsofti spetsialist: 3. koht Hardi Liuhka
Plaatija, 2. koht Olav Leisson

Lääne-Viru Rakenduskõrgkool:

Müüja, töökohapõhised õpilased: 2. koht Signe Koossalu, 3. koht Jaanika Paavel

Väike-Maarja Õppekeskus

Müüja, põhikooli baasil õppijad: 2. koht Kelly Rehkalt
Infotehnoloog, Linuxi spetsialist: 3. koht Arti Zirk