Põhjakeskuse aardejahil osales üle 1600 aardeotsija

Aardejahi_Gotlandile_voit (2)

Rakvere Põhjakeskus korraldas alates 9. märtsist kolm nädalat väldanud aardejahi, kus jagati välja 155 auhinda koguväärtusega üle 4500 euro.

Aivar Ojaperv

Kaks „aardelaegast“, mis avanesid kampaania lõpus möödunud laupäeval, olid eriti suured ja väärtuslikud: ühest neist tuli välja perereis Gotlandile, teisest 42tolline teler Philips Full HD. Hilisem uurimine aitas tuvastada, et need kaks aardelaegast täitis Põhjakeskus koostöös reisagentuuriga GoTravel ja Põhjakeskuse elektroonikakauplusega Expert.

Kompass juhatas teed

Põhjakeskuse aardejaht oli kliendimäng, kus segunesid seiklusvaim ja tänapäevane tehnoloogia. „Kampaania tugines nutitelefoni rakendusel,“ selgitas Põhjakeskuse turundusjuht Marilys Pruul „Alla tuli laadida alla tasuta äpp, mis kuvas Põhjakeskuses nutiseadme ekraanile kompassi, mille abil sai otsida aardelaegast. Laeka juures sai mängija teada, kas on võinud või mitte. Kui tuli võit, siis väljastas telefon „pileti“, kus kirjas, millisest Põhjakeskuse kauplusest auhinna kätte saab.“

Pruul lisas, et äpp on valmistatud nutikalt ja sel on oma loogika. „Mida rohkem kordi osalesid, seda suurem võimalus oli võita peaauhind,“ ütles ta.

Näiteks Gotlandi-reisi võitnud noor beebiga perekond tunnistas, et 21st võimalikust päevast jäi neil osalemata vaid viiel korral.

Lisaks peaauhindadele peitusid aardelaekas näiteks kohvimasinad tehnikakauplustelt Expert ja Euronics, muruniiduk ja survepesur kaupluselt K-Rauta, mobiiltelefonid kaupluselt Mobiil24, hinnalised ehted Krismer AUlt ja Kamee Ehtelt, rohked öko-ja ilutoote ning erinevates väärtustes kinkekaardid. „Mis seal salata – „täiesti juhuslikult“ oli aardelaegas peidetud kauplusesse, kes pani välja ka konkreetse auhinna,“ tõdes Pruul.

Kas teine aardejaht tuleb?

Sarnast kliendimängu on mängitud ka teistes ostukeskustes, kuid Eestis leidis see eriti hea vastukaja just nimelt Põhjakeskuses. Kas see tähendab, et peagi on uut aardejahti oodata?

„Arvan küll,“ vastas Marilys Pruul. „Aga millal järgmine toimub, seda ei oska veel lubada. Suvel ilmselt mitte.“