Rakvere Gümnaasiumi filmifestival ootab filmisõpru

filimifestival

Juba 5. veebruaril hoo sisse saav Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali nädal ootab kõiki väikeseid ja suuremaid filmisõpru noorte filmitegijate kinokunsti nautima. Kolm eelseanssi, vastavalt 5., 6. ja 7. veebruaril, ning 10. veebruaril aset leidev finaalüritus annavad piisavalt võimalusi meiega kohtumiseks endale meelepärased kuupäevad ja kohad valida.

Nagu ka eelmisel aastal, tuleb esimesel eelseansil osalemiseks sammud seada Buena Vista Sofa Clubi poole, kus lisaks filmidele pakuvad muusikalist vahepala duo Emili & Alex. Järgnevad kaks eelseanssi 6. ja 7. veebruaril toovad inimesed tagasi vanasse valgesse majja, Rakvere Gümnaasiumisse, et enne laupäevast finaali ära vaadata kõik eelžürii punktitabeli alusel finaalist kahjuks välja jäänud filmid.

Tänavuse festivali läbivaks teemaks on Eesti ja selle inimesed. Kuna finaalõhtu on täpselt kaks nädalat enne uhket Eesti Vabariigi sünnipäeva, on korraldusmeeskonnale loominguliseks innustuseks kogu eesti rahvas – oma tagasihoidlikkuse, siiruse, malbuse ja armastusega kujundame Eesti lugu, hoiame traditsioone, austame keelt ja kultuuri. Inimesed on Eesti, Eesti on inimesed!

Finaalüritus ise saab hoo sisse 10. veebruari õhtul kell 18 ning kestab orienteeruvalt kolm tundi. Kavas on ka kaks lühikest vahepausi, mille jooksul astuvad üles esinejad ning intervjueerime nii külalisi kui filmitegijaid. Pärast linateoste vaatamist kulmineerub õhtu suurejoonelise sõuga, mille krooniks on sel aastal elekroonilise muusika duo Púr Múdd. Õhtu võtab kokku žürii punktide edastamine, mõlema kategooria I ja II koha välja kuulutamine ning autasustamine.

Tegemist on Eesti suurima noortelt noortele korraldatava filmifestivaliga samalaadsete seas. Festivali juured ulatuvad 2000ndatesse aastatesse, aga täpset algusaega määrata on keeruline. Läbi aastate on seda korraldanud Rakvere Gümnaasiumi õpilased ning algsest tagasihoidlikust filmiõhtust on välja kasvanud uhke vabariiklik festival. Eesmärgiks on julgustada noori filme tegema ja oma oskusi arendama, ning muidugi anda tehtud tööle žürii poolt tagasisidet hinnangute ning kommentaaride näol.

Filmifestivali korraldavad sel ja järgmisel aastal Mona-Liis Lipp ja Eleriin Miilman, kes oli ka eelmise aasta peakorraldaja.

„Filmifestival on kindlasti eriline sellepoolest, et traditsiooniliselt kinos filmide vaatamise asemel teeme me seda kooli saalis projektori ja ekraaniga ning seda juba aastaid. Korraldamisel oleme tähelepanu pööranud madala piletihinna hoidmisele ja tasuta eelseansside tegemisele, et tõepoolest kõikidel huvilistel oleks võimalus tulla nautima andekate noorte loomingut,” sõnas peakorraldaja Mona-Liis Lipp.

„Filmifestivali puhul on tegemist meie kooli armsa traditsiooniga, mis on aastatega jõudsalt väljapoole kasvanud ning endasse haaranud ja end armastama pannud ka inimesi väljastpoolt Rakvere Gümnaasiumi,” lisas peakorraldaja Eleriin Miilman.

Selleaastasele filmifestivalile esitati mulluse 31 asemel 47 filmi – 38 õpilas- ning 9 tudengikategoorias. Võidufilmiks õpilaskategoorias oli eelmisel aastal „Raisatud miilid”, autoriks Meel Paliale. Tudengifilmide hulgas oli võidukas Sandra Kartau oma filmiga „Naine on süüdi”.

Kuulutaja

Tänavuse festivali läbivaks teemaks on Eesti ja selle inimesed. Foto: Reti Kokk