Rakvere näitlejad pühapäevases telesaates

palumelavale1Kevadhooaja menusaates „Palume lavale“ näeb sel pühapäeval võistlemas Rakvere Teatri võistkonda koosseisus Ülle Lichtfeldt, Liisa Aibel ja Peeter Rästas.

Kuulutajal õnnestus salvestatud saate sisu kohta välja uurida, et ülesandes „Abistavad käed“ etendavad rakverlased tõelist eesti naist, kes näitab telesaates „Tubli perenaine“ üht õiget söögitegu. Sõnade seletamise ülesandes tuli võistkonna seletajal kehakeelselt edasi anda muuhulgas kondoomi, vetsupaberi, Tallinna laululava ja kuninganna Elizabethi olemust. Saate külalistena tulevad võistluse viimastes ülesannetes mängijatele appi Gerli Padar ja Emil Rutiku.

Peeter Rästase sõnul pandi võistkond kokku nendest näitlejatest, kes salvestuspäeval vabad ja nõus osalema olid. Spetsiaalset treeningut võistkond enne ei teinud, kohapeal salvestuse eel leiti, et proovilepanemisi tasub võtta pingevabalt ja ülesannete lahendamisel partnerit tähele panna. Rästas tunnustas saate püsivõistkonda, kes töötab omavahel hästi kokku ja koosneb oma ala tippudest, mingit aukartust rakverlased püsivõistkonna suhtes ei tundnud. „Oleme ju kõik näitlejad ja kolleegid,“ ütles Rästas. Samuti ei näe ta telesaadet otseselt võistlusena, vaid hea meelelahutusena, mis tutvustab teatreid ja näitlejaid lähemalt. „See, kes konkreetse mängu võidab, ei näita tegelikult ei näitlejate headust ega teatrite kõvadust,“ hindas Rästas, lisades: „Saime lõbutseda ja end proovile panna.“

Tõnu Lilleorg 

Ülle Lichtfeldt, Peeter Rästas ja Liisa Aibel tundsid end telesaates hästi. Foto: TV3