Riigikokku kandideerijad debateerisid Kadrinas

debatt VEEBI

Teisipäeval peetud valimisdebatist „Kadrina kallistab kandideerijaid“ võttis osa kaheksa riigikokku pürgijat – tehti natuke nalja, kuid jõuti ka keeruliste teemadeni.

Liisi Kanna

Valimisdebatid koguvad hoogu nii televisioonis kui maakonnas kohapeal – kui möödunud nädalal toimus noortele suunatud ja noorte korraldatud paneeldiskussioon Rakvere linnavalitsuse saalis, siis sel nädalal asuti debateerima Kadrina valla raamatukogus.

Lääne-Virumaal üles seatud kümnest nimekirjast olid esindatud kaheksa ning pea kõigil astusid välja esinumbrid (fotol paremalt): Pavo Raudsepp (Vabaerakond), Lauri Klein (Elurikkuse Erakond), Taavi Rõivas (Reformierakond), Indrek Saar (SDE), Tanel Tarkmees (EKRE), Siret Kotka-Repinski (Keskerakond), Annes Naan (Eesti 200) ja Marko Pomerants (Isamaa).

Viimane oli ka debati korraldamise idee algataja. Nimelt saatis Marko Pomerants umbes kuu tagasi omavalitsustesse ettepaneku, et sarnaseid debatte koos läbi viidaks.

Kadrina vallavanem Kairit Pihlak võttis üleskutsest kinni. „Mõtlesin, et see on ju elementaarne ja me ei saa lubada, et Kadrinas ei toimuks debatti. See info, mis me plakatitelt näeme või meedia vahendusel saame, on üks asi. Aga näost näkku – see on päris asi. Siin on koht, kus mõtteid vahetada,“ põhjendas Pihlak.

Ka vestlust juhtinud ajakirjanik Rein Sikk toonitas, et nüüd on võimalus kandidaatidega otse rääkida. „Meie ettevõtmine koosneb tegelikult kahest osast. Esimene on ametlikum pool siin laua taga – see on n-ö sissejuhatus. Sest nagu ütleb minu suur iidol Vahur Kersna: „Õige telesaade algab sellest momendist, kui saade lõpeb, sest siis hakkavad inimesed sellest saatest rääkima.“ Kui me siin lõpetame, siis teie joaks see debatt tegelikult algab – võtate oma kandidaadil nööbist või käisest kinni, ja räägite temaga,“ julgustas moderaator publikut.

Huvi arutelu vastu oli piisavalt – raamatukogu saal oli inimesi täis ning Kadrina vallaveebi otseülekannet jälgis umbes sada inimest. Kes soovib samuti kuulda, millest täpsemalt juttu tehti, saab debatti jätkuvalt Kadrina valla kodulehel järele vaadata.

 

Foto: Kadrina vallaveeb