Stig Rästa üllitas koos emaga lasteraamatu

Ülle Ja Stig 1

 

Muusik Stig Rästa ja tema ema Ülle Rästa tutvustasid läinud laupäeval Põhjakeskuse Rahva Raamatus kahasse kirjutatud lasteraamatut „Tõeline muinasjutt” – viisi, värsi ja värviraamat, lisaks CD”.

Ülle Kask

Noorte iidol Stig Rästa rääkis, et umbes aasta tagasi tekkis tal mõte panna muusikaõpetajast ema lastelaulud ühte vihikusse. „Kuna ma olin juba raamatu välja andnud, siis teadsin enam-vähem, mida see endast kujutab,” ütles ta.

Ülle Rästa meenutas, et Stig küsis, kas tal laule on. „Tegin sahtli lahti ja ütlesin, et on ikka. Lõpuks sai nendest kirjapandud lauludest ka plaat, kuhu Stig taustamuusika tegi.”

Plaadi 13 loole järgneb karaoke variant ja laps võib ise laulma hakata. „Tänapäeva lapsed on nii targad, et oskavad isegi CDd mängima panna, rääkimata arvutitest,” märkis Ülle. „Nii et variante on, mida selle vihikuga teha.”

Stigi sõnul võivad inimesed pidada ekslikult laulu- ja muinasjutuvihikut punast värvi kaane järgi jõuluraamatuks, aga nii see pole. „Tegu on muinasjutuga ühest kuningast, kes tahab süüa.”

Ülle Rästa lisas, et muinasjutt on kaugest kuningannamaast, kus kuningas näljasena käratseb, kuna kokal ei ole suppi. Hirmuga hakkab kokk hoopis laulma. Seejärel algavad ka kuninganna lauluõpingud.

Supikeetmisest on raamatukeses Stig Rästa kirjutatud laul, mille muusik kitarri saatel publikule esitas.

„Värvipildid on ehk selle raamatu puhul laste jaoks kõige huvitavam osa,” sedastas Ülle Rästa, kelle sõnul tuli ka see idee pojalt.

Stigi arvates leitakse ehk peredes, kus rohkem lapsi, võimalus paljundusaparaadi abil pilte juurde teha. Teised lapsed tahavad ju ka värvida, aga raamatuid võib ainult üks olla. „Muidu on nii, et joonistad täis ja ongi kõik,” sõnas ta.

„Ühe huvitava fakti ütles ema mulle veel: iga kord, kui üks raamat saab jälle värvitud, on see täiesti unikaalne ja mitte kellelgi ei ole sellist raamatut,” lausus mees.

Seejärel esitas Stig Rästa kuulajaskonnale hingestatult laulu „Tänu”.

„Ma kirjutasin selle laulu, mõeldes oma emale,” selgitas Ülle Rästa, „Aga kui ma seda Stigi esituses esimest korda kuulsin, kuulasin laulu emana ja löristasin nutta.”

  1. aasta lõpus ilmus Stig Rästalt elulooraamat „Minu Kennedy”. Küsimuse peale, millal ta järgmise teosega maha saab, vastas muusik naerdes, et võibolla kevadel.

Ülle ja Stig Rästa raamatuesitlusel. Foto: Ülle Kask