Maamess rõõmustas nii talunikke kui linnalapsi

maamess 2

Maamess on traditsiooniline maamajanduse valdkonnas tegutsevaid ettevõtteid koondav üritus, kus lisaks uusimate tehnoloogiate ja toodete tutvustamisele ja nendega tutvumisele ka sidemeid luuakse ning kogemusi vahetatakse.

Lisaks tegevusalaga lähemalt kokku puutuvatele inimestele külastab aga messi loomulikult ka palju teisi huvilisi. Enim võis tänavu uudistajaid näha laupäeval, kui suurel osal inimestest on vaba päev.

Messi üheks tõmbenumbriks oli turutelk. Laupäeval oli seal sõna otseses mõttes keeruline liikuda ja mitmed kaubitsejad märkisid, et just sel päeval läks ka müük kõige paremini. Suurimad sabad olid singi-, vorsti- ja juustulettide ees, kust messikülastajad lausa kilode kaupa söögipoolist kaasa ostsid. „Täna on tõesti kõige kiirem päev olnud, tooted lähevad väga hästi,“ rõõmustas Jaani talu letis sahminud Maarja.

Samuti võis laupäeval messil näha vaieldamatult kõige rohkem lapsi, kellele ka ürituse korraldamisel mõeldud oli. Messialale oli pikitud jäätisekioskeid, lastele jagati õhupalle ning külastada sai miniloomaaeda. Loomade ala oli üpris suur – lisaks loomaaias paitamiseks väljas olnud pisikestele neljajalgsetele sai imetleda näiteks võimsaid veiseid, pulle ja jäärasid, kellest paljud ka messi raames peetud konkurssidel-oksjonitel osalesid.

„Oleme siin ka varasematel aastatel käinud, aga sel korral on lapsel vast kõige huvitavam, sest ta on täpselt selles vanuses, mil küsimused miks ja kuidas väga sagedasti kõlavad,“ rääkis Tallinnast kohale tulnud Kersti. „Maamess on hea koht, kus lapsele selgitada ja näidata, kust piim tuleb, kuidas villa saadakse ja milliste masinatega vilja külvatakse ning lõigatakse,“ sõnas ta.

Just masinapark oligi see, mille alla valdav osa Maamessi ligi seitsmehektarilisest alast jäi. Kõikvõimalike põllutööriistade kõrval on aasta-aastalt kasvanud metsatöömasinate väljapanek ning traditsiooniliselt peeti maha ka sae- ja raievõistlused.

Kokku oli 19.-21. aprillini väldanud suurüritusel välja 470 eksponenti ning kolme päeva jooksul külastas messi 44 305 inimest.

 

Liisi Kanna

 

Toidukraam läks hästi kaubaks. Foto: Liisi Kanna