Tapa käsipallurid jätkavad meistriliigas verinoore võistkonnaga

tapakasipall

Lõppeval nädalal algasid Eesti käsipallimeistrivõistlused. Meeste meistriliigas jäi SK Tapa võõrsil alla mullusele hõbedameeskonnale Põlva Servitile 21:29.

Aivar Ojaperv

Tapa meeskond on jätkuvalt liiga üks noorimaid, keskmist vanust annab võrrelda vaid Audentese esindusega. Võistkonna vanim mängumees on Mihkel Koppelmann oma 24 eluaastaga, pesamunadel Vahur Oolupil ja Robert Hiiemaal on aga eluaastaid kõigest 14.

Taimelava

Põhiliselt toetub võistkond mullu B-vanuseklassis Eesti meistriks tulnud noormeestele, kel eluaastaid 17-18. Suuri muudatusi võrreldes eelmise hooajaga meeskonnas pole. „Nii kummalisena kui see ka ei kõla, olid mullused mängud meeste meistriliigas meile ettevalmistus B-klassi meistrivõistlusteks, kus põhieesmärk õnnestus täita ja meistriks tulla,“ lausus SK Tapa peatreener Elmu Koppelmann.

Tapa käsipallimeeskond on taimelavaks teistele Eesti klubidele, seda märkis hooajaeelsel pressikonverentsil ka Koppelmann. „Tähendab: oleme head tööd teinud.“ Näiteks Kehraga liitus Kaimar Lees, kes käib oma vanema venna Kaspar Leesi jälgedes – viimane on oluline lüli juba ka Eesti koondises. SK Tapa hiljutised põhipommitajad Aleksander Oganezov ja Rail Ageni mängivad elu- ja töökoha tõttu Viimsi meeskonnas.

Üks uus, aga samas oluline mees on SK Tapa võistkonnas ka: väravavahtide „sektsioon“ täienes Kehrast pärit Kristian Käbiga, kes kuulub Eesti kuni 20aastaste koondisesse.

Avavoorus saadud kaotus polnud midagi katastroofilist: kaheksa väravaga allajäämine Servitile oli ette arvatav või isegi parem arvatust. SK Tapa resultatiivseimad olid Mihkel Koppelmann 7 ja Rait Ageni 4 väravaga, kes on ka Tapa praeguse koosseisu kogenuimad. Vastaste treener Kalmer Musting laitis oma meeskonda nii kaitses kui ka rünnakul ja kiitis kaudselt SK Tapa väravavahte: „Viskasime kuuelt meetrilt lubamatult palju nende väravavahi pihta.“

Koppelmann: „Serviti pidi pingutama, aga võitis teenitult ning meil võidušanssi polnud. Olen Tapa mängu ja meestega rahul, kuigi mõni mängija oleks võinud rohkem silma paista. Vastane oli meist individuaalselt üle ja ise kartsin, et peame rohkem palle võrgust välja võtma.“

Järgmises voorus, mis toimub 25. septembril, võõrustab SK Tapa mullust meistrit Kehrat. Nagu eelnevalt mainitud, toimub ka väike vennatapp, sest HC Kehra/Horison Pulp&Paper särgis tulevad väljakule Tapalt pärit Kaspar ja Kaimar Lees. Avavoorus olid mõlemad muide oma praeguse meeskonna esimesed viiulid – Kaimar viskas resultatiivseimana Valga meeskonna võrku 9 palli, Kaspar lisas 7.

Kaheksa meeskonda

Käsipalli meeste meistriliigas mängib tänavu kaheksa meeskonda. Värska Originaali enam pole, sest ühines oma baasklubi Põlva Servitiga. Uustulnuk on aga Valga Käval – põline käsipallikants, kes 90ndate alguses korra ka Eesti meistriks tuli. Lisaks Põlvale, Valgale ja Tapale mängivad meistriliigas HC Kehra/Horison Pulp&Paper, Viljandi HC, Audentese SK, HC Viimsi/Tööriistamarket ja Aruküla SK.

Omapärane on uustulnuka Valga Kävali koosseis: sellest leiab pea platsitäie 45-50aastaseid „vanamehi“, kuid ka 18-19aastaseid tulevikulootusi. Kusjuures need „vanamehed“ pole sugugi papist poisid, mitmed neist (Jaanus Rätsep, Hendrik Karlson, Mart Liinat) on omal ajal kuulunud Eesti koondisesse ja meistrimedaleidki on neil kapis üksjagu. Hendrik Karlson mängis Valga meeskonnas juba siis, kui taasiseseisvunud riigi algusajal Valga meistriks tuli. 50aastasena on ta meistriliigas tagasi ning kostitas HC Kehrat avavoorus kolme väravaga.

Erilist tähelepanu Valga Kävali kooseisust väärib aga Andris Celminš. Läti juurtega 18aastane Valga noormees on üks viimaste aastate andekamaid Eesti noorkäsipallureid ja oma võimeid demonstreeris ta kohe avavoorus, visates mulluse meistri Kehra võrku kogunisti 20 palli. Seda olukorras, kus Kehra teadis, et Valga mängujoonis on üles ehitatud Celminšile – ei hakka ju „vanamehed“ kiire mängutempoga kaasa traavima, vaid loovad võimalusi oma noorele andekale kaaslasele.