Tapa autokrossirada valmistub hooaja avavõistluseks

04

Eesti veoautokrossi tänavuste meistrivõistluste esimese etapi korraldajad Tapal vaatavad taevasse ning kurvastavad ja rõõmustavad korraga. Lõõskav päike teeb pealtvaatajate elu mõnusaks, kuid samas nõuab korraldajailt lisatööd raja kastmisel ning võistlejad peavad kihutama üsna karm-palavates autodes.

Aivar Ojaperv

Aga miski pole ületamatult raske ning Tapa autokross laupäeval, 4. juunil toimub päevakorrakohaselt. Ajavõtuga kvalifikatsioonisõidud algavad Karja tänava lõpus asuval krossirajal kell 12 ning ühisstartidega poolfinaalid kella 14st.

Bagimehed hoiavad läänevirulaste lippu

Tänavu on kuidagi nii juhtunud, et kabiiniautodel (GAZ 51/52 ja GAZ 53) ei tule starti vist ühtegi läänevirulast. Küll aga ollakse esindatud GAZ 53 mootoriga veobagidel. Eelülesandmise põhjal lükkavad oma monstrumid stardijoonele Tapa mehed Margus Erin (mullu EMV hõbe) ja Kevin Kork, kes esindab krossisõitjate nooremat põlvkonda. Stardis on ka Margo Püks Väike-Maarjast.

Pooleldi läänevirulane on ka mullune EMV pronksimees Eino Tänavots, kuid nende ridade kirjutamise ajaks polnud veel teada, kas ta oma uue bagi jõuab Tapa etapiks võistluskorda või mitte.

Konkurents veobagide klassis tõotab tihe tulla, sest oma osavõtust on teatanud ka lätlased. Kahjuks ei saa aga startida nende tuntuim ja kuulsaim mees Janis Kozlovskis, kes tegi möödunud nädalavahetusel oma riigi meistrisarjas sõiduautokrossis võisteldes ränga avarii ja sattus seetõttu korraks ka kiirabiautosse. Mehe tervisega olevat siiski kõik korras, kuid arstide soovitusel peab ta autokrossiga natukene vahet pidama.

Vanad meistrid tagasi rajal

Kuigi läänevirulasi, nagu mainitud, kabiiniautodes Tapal startimas pole, on fännidel eriline põhjus oodata GAZ 53 klassi starte. Nimelt: rajale on tagasi tulemas mitu eelmiste aastate meistrit, kes vahepeal pika pausi pidasid.

Mullu ebaõnnestunud, kuid tunamullu meistriks tulnud Mikk Mäesaarel ei saa tänavu kerge olema, sest üle mitme aasta on tagasi rajal tema vanem vennas Mait, kel auhinnakogus igat karva medaleid. Samuti kavatseb come-backi teha Vaiko Samm, kel samuti varasemast meistritiitel auhinnakapis. Ja mine tea, ehk tuleb ka sel hooajal oma mullust tiitlit kaitsma Sigmar Tammemägi, kuigi neljapäeva lõunaks polnud ta oma osavõtusoovi veel kinnitanud.

Kõik nimetatud on Võrumaa krossisõitjad ja neile tuleb lisada ka Erko Sibul, kes on alati kiiret sõitu teinud. Tapal lubab mullune kolmas krossimees kohal olla nagu ka hõbemedali pälvinud viljandlane Andres Allik.

Rajale lähevad veel ka kabiiniautod GAZ 51/52, kuid nende stardinimekiri alles täieneb.

Ero Sibul (esiplaanil)