Rattabaas Rakvere Rattapäevakud startisid eraldistardiga

Kalle Kriit

Teisipäeval toimus Rakvere Rattabaasi Rattateisipäevakute esimene etapp Hawaii Express Jõepere eraldistart, mis on pikima ajalooga harrastusrattasõit Virumaal. Distantsiks oli traditsiooniline 22 kilomeetrine ring Jõepere-Lasila-Saksi-Pariisi-Jõepere.

Vaatamata siravale päikesele oli ilm ikkagi vingelt tuuline ja kraadiklaas näitas jahedat õhtutemperatuuri. Kuid kui startijate rivi sai joonele sirutatud, oli see sümpaatselt pikk. 30 sekundise intervalliga tormas rajale ligi 40 ratturit. Startijate seas oli näha nii ultramoodsaid aerodünaamilisi eraldistardirattaid kui ka „tädi Maali“ rahulikke kaherattalisi sõpru – rada oli ju kõigile jõukohane.

Seekord oli nobedaim eksprofist rattapoodnik Kalle Kriit (Voorema Centrum/Rattabaas), kes edestas veerand minutiga Raimo Kiviojat (RR Siplased) ja üllatusena kolmanda aja välja sõitnud noorukest Rudolf Metsa Kadrinast. Naistest oli nobedam Mairis Õispuu (Purustaja/Giant Rakke).

Vaatamata jahedale õhusoojusele oli ratturite meeleolu positiivne, millele oma panuse andis kohalik perenaine Marina, kes kõigi suureks rõõmuks avas pärast võistlust oma auto pagasiruumi, kus oli termosetäis sooje pannkooke ja mitmeid maitsvaid moosi, mida ta kõigile lõpetajatele jagas.

Järgmine teisipäevakute etapp toimub 27. mail Siplasemäel (Vinni mäed). Start on avatud kella 18-19.30ni. Kavas on maastikusõit 2-3 km pikkusel ringil, kõik kes läbivad kasvõi ühe ringi, saavad tulemuse kirja.

Rattateisipäevakute info ja tulemused on saadaval www.siplased.ee