Zahovaiko päästis Paide punktinäljase Tarva käest

jalka

Seitse vooru enne Eesti jalgpallimeistrivõistluste Premium liiga hooaja lõppu on Rakvere JK Tarval turniiritabelis endiselt kaks punkti, mis teenitud viigimängudest Narva Transiga.

Margus Martin

Viimati tunnistas kõrgliiga debütant Tarvas läinud esmaspäeval koduplatsil Paide Linnameeskonna minimaalset 1:0 (poolaeg 1:0) paremust. Paidelaste jokkeriks osutus kogenud Vjatšeslav Zahovaiko, kes realiseeris 23. minutil oskuslikult Sander Sinilaidi täpse söödu. Viimases situatsioonis oli üks-üks olukorras võimetu ka esmakordselt koduste poolehoidjate ees Tarva väravasuud kaitsnud ja kokkuvõttes sümpaatse partii teinud Marko Meerits.

34aastase Zahovaiko, kes oli aastatel 2003-2011 Eesti koondiseski, arvele kuulub tänavusel hooajal juba 17 tabamust, millega ta troonib ühtlasi väravaküttide pingerea tippu. „Võit tuli väga, väga raskelt. Rakvere oli tubli ja võitles lõpuni,“ lausus Vjatšeslav Zahovaiko Premium liiga veebiülekande järgses usutluses. „Meil ei tekkinud väga palju momente värava löömiseks. Puudus värskus. Üks õnnestus kuidagi ära lüüa.“

Rakvere Tarva poolel evis parimaid võimalusi skooritegemiseks Juhan Jograf Siim, kelle teise poolaja paar head sooritust elimineeris kindlalt paidelaste väravavaht Kert Kütt. „Kahjuks punktilisa ei tulnud,“ lausus Siim. „Üks meie eksimus kaitses ja vanameistril polnud palju rohkem vaja ning karistas ära. Viimase mängu põhjal usun, et meeskonnal on sisu ja võime veel sellel hooajal punkte võtta.“

Rakvere JK Tarvas jätkab Premium liiga hooaega laupäeval, 17. septembril kui koduväljakul võetakse algusega kell 13 vastu Tallinna FC Infonet. Pealinlased loovutasid viimati FC Floralt saadud 1:2 kaotuse järel liidrikoha FC Levadiale. Mõlemal on tabelis 62 punkti, kuid Infonetil üks mäng vähem peetud.

Rakvere linnastaadionile Tarva ja Infoneti vahelisele kohtumisele kaasa elama tulevatelt huvilistelt palutakse mõistvat suhtumist, kuivõrd juba mõnda aega väldanud staadioni tribüünihoone katuse ja fassaadi remondi tõttu on pealtvaatajate ligipääs tribüünile raskendatud. Klubi on selleks puhuks välja pannud publiku liikumist suunavad sildid.

Septembrisse jääb JK Tarval seejärel veel kaks matši – teisipäeval, 20. septembril kell 17 tuleb jällegi Rakveresse külla Paide Linnameeskond, kellega selgitatakse Eesti karikavõistluste 1/16-finaalist edasipääseja ning kolm päeva hiljem, 23. septembril, siirdutakse Premium liiga raames pealinna, kus ootab ees kohtumine Tallinna FC Floraga.

Paide Linnameeskonna ründaja Vjatšeslav Zahovaiko (palliga) kasutas talle antud võimaluse Rakvere Tarva vastu oskuslikult ära, lüües võiduvärava. Foto: Ain Liiva