Aga miks sul veel võrkkiik puudu on?

Pole aeda ega aega, kuhu võrkkiik ei sobiks. See on üks lihtsamaid võimalusi, kuidas luua vabas õhus mõnusalt olemise koht. Võrkkiige paika sättimine on kiire ja kerge, hinna poolest on ka kvaliteetne võrkkiik odavam, kui aiamööbel ning kui soovid, võta kasvõi kaasa ja säti üles, kus aga soovid.

Erinevad võrkkiige variandid

Punutud võrkkiik on nostalgiline ja traditsiooniline lahendus, mille nägemisega oleme harjunud. Sirged puidust otsapulgad, nende vahele tõmmatud kangas või punutud võrgust põhi ning köied, millega võrkkiik puu külge kinnitada. Tänu võrgulahendusele, pakuvad need võrkkiiged maksimaalset jahutust ning tuulutust. Miinuseks on aga see, et klassikaline võrkkiik on võrdlemisi ebastabiilne.

Üha rohkem kohtab turul kangast lahendusi, mis pakuvad rohkem privaatsust, mugavust ja võimalusi. Nende kirjeldamiseks kasutatakse sõna rippkiik ning erinevalt võrkkiigest on rippkiiged populaarsed ka matkasellide seas, kes eelistavad magada puude vahele tõmmatud magamisasemel, selle asemel et maas külitada. Võrreldes maas asetseva telgiga, ei hakka võrkkiiges häirima külje alla jäänud juured, kivid ega käbid. Ka ei pea kartma, et avastad end peale uinakut lombist.

Nii rippkiiged kui võrkkiiged kinnitatakse tavaliselt kahe (või enama) parajal kaugusel oleva puu külge. Kui pole piisavalt tugevaid puid või on vahemaa ebasobiv, on veebipoodides Hansapost ja Kaup24 olemas ka raamiga võrkkiiged. Muidugi võib maa sisse postid panna ja võrkkiige nende vahele sättida, ent selline lahendus on võrdlemisi statsionaarne ja püsiv. Raamiga võrkkiik on aga kergesti liigutatav ja sobib absoluutselt kõikjale, kus on aluse jaoks piisavalt ruumi. Vii kasvõi suvehooaja lõppedes tuppa ja jätka võrkkiige kasutamist!

Kui suure võrkkiige peaks valima?

Võrkkiik võib olla mõeldud ühele inimesele või kahele inimesele, kõik sõltub mudeli piirangutest. Puhtalt mõõte ei tasu uskuda. Mõnikord on võrkkiige disain laiem lihtsalt seetõttu, et pakkuda mugavamat äraolemist. Seda, kui palju inimesi võib võrkkiike korraga kasutada, näeb juhendist või vaadates maksimaalset lubatud koormust.

Võrkkiikede pikkus varieerub tunduvalt vähem kui laius. Ehk kui pole just korvpalluri kasvu, ei ole vaja muretseda, kas sa ikka mahud võrkkiike ära. Võib 99% kindlusega öelda, et mahud kindlasti!

Muuda oma võrkkiik mugavamaks

Tänu sellele, et võrkkiikesid kasutatakse lisaks koduaiale matkareisidel ning puhkamas käies, on suurenenud pakutavate aksessuaaride ja mugavuslisade valik. Näiteks putukavõrk, mis kaitseb tüütute sääskede ja parmude eest, ent ei tekita umbset ja lämbet tunnet.

Võrkkiige kohale võib paigaldada vihmakatte, tänu millele ei pea väiksema vihmasabina pärast kohe tuppa peitu minema. Lisaks vihmale kaitseb selline katus ka liigse päikese, õietolmu ning üldise mustuse eest. Võrkkiige alla võib aga paigaldada alusteki või alusmati, millega on tagatud parem isolatsioon ehk mugav temperatuur.

Tänapäevased rihmkinnitused tähendavad, et ei pea muretsema sõlmede tegemise ja nende pidavuse pärast. Tihtipeale on abiks lihtne karabiinide või klambrite süsteem, mida oskavad kasutada ka need, kelle jaoks võrkkiige ülespanek on esmakordne lahendus. Ostes võrkkiige nüüd, tulevad uued lahendused juba kaasa. Võimalik on aga neid ka juurde osta, et juba olemasolevat võrkkiike täiendada.

Võrkkiik on kohaks, kus saab teha tööd, lugeda raamatut, magada aga ka olla täiesti niisama ja nautida mitte millegi tegemist. Ehk pole põhjust, miks mitte võrkkiike ka endale soetada.