Emumäe maastikupargis jagavad infot uued tahvlid ja viidad

Eelmisel suvel üle värvitud Emumäe vaatetorn ootab külastajaid ning on üks  põnevatest paikadest mis kuulub matkaraja juurde. Foto: Kristel Kitsing

Emumäe maastikupargis on nüüd kaks matkarada: 3 km ja 2,1 km. Äsja valmisid ja said paika ka uued infotahvlid ja matkaradade viidad – Emumägi ootab avastamist.

 „Kui enne läksid Emumäele ja tulid autost välja, oli võimalik vaatetorni juurest minna rajale. Nüüd on võimalik läbida ka seni tähistamata osa,“ rääkis Väike-Maarja vallavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Ene Preem.

Mõlemad matkarajad algavad samast kohast, kuid ühel hetkel hargnevad ning saab valida 3 km ja lühema 2,1 km ringi vahel.

Koostöös disainibürooga Velvet on valminud parki ja üksikobjekte tutvustavad infotahvlid ning matkaradade viidad – eksimisohtu ei ole. „Infotahvlid tutvustavad teele jäävaid kohti: vaatetorni, kännuonni, Mursi kalmistut. Lisaks on infotahvlid, mis juhendavad, kuidas lõket teha või telkimisplatsil käituda,“ märkis Ene Preem.

Päikesetõusuonni juurde ja Mursi kalmistule saab suunduda ka otse parkimisplatsilt. „Päikesetõusuonn on ehitatud nõnda, et kes seal õigel ajal istet võtab, saab imetleda suvist päikesetõusu. Kõrval on kohe piknikuplats ja lõkkekoht,“ rääkis Ene Preem. Loomulikult saab rändur ka päikesetõusuonnis, mis oma olemuselt on varjualune, ka magamiskotis öö mööda saada ning hommikusest päikesetõusust osa saada. 

Emumäel on suvisel ajal avatud ka kolmapäevast pühapäevani infopunkt, kus perenaine jagab teavet piirkonna vaatamisväärsuste kohta ning saab soetada meeneid, kohalike käsitööd, jäätist ja karastusjooke.

„Eelmise aasta suvel värviti Emumäe torn üle ja remonditi astmeid, samuti ehitati järsule nõlvale trepp ning varjualuseid,“ märkis Preem. „Infopunkti perenaise sõnul on olnud praegu külastajate seas rohkesti erinevaid gruppe: kooliõpilasi, pensionäre, nädalavahetusel käiakse peredega. Ilmast sõltub muidugi väga palju.“

Salla mehe Hando Kuntro kümme aastat tagasi Emumäele kändudest ja juurikatest loodud skulptuuride allee rõõmustab jätkuvalt rändajaid. Matkarajal käimine on prii, küll tuleb sümboolse hinna eest lunastada vaatetorni külastuspilet.

„Ja kui juba Emumäel olla, tasub ringi vaadata ka Salla külas: Salla seltsimaja ja pargiosa, kus on Hando Kuntro taiesed. Tasub Kuntroga ühendust võtta, et tema lugusid kuulata,“ soovitas Ene Preem.

Katrin Uuspõld