Viru malev naasis Kaitseliidu võrkpalli meistrivõistlustelt hõbedaga

Kaitseliidu võrkpalli meistrivõistlustest võttis tänavu osa rekordarv osalejaid – kokku 15 võistkonda. Viru malev võitis oma alagrupis ning pääses finaalmängudele, kuhu jõudis kokku kolm võistkonda. Lõpplahingus läksid vastamisi Viru ja Valgamaa malevad, kes mõlemad eelnevalt alistasid Pärnumaa malevat. Esikoha pälvis seekord võõrustajaks olnud Valgamaa malev.

„Finaalmäng oli väga tasavägine, tegemist oli ka varasemate aastate rivaalidega, kuid sellel aastal kallutas Valga võidu enda kasuks,“ kommenteeris Viru maleva spordipealik Sven Hõbemägi. „Päev oli pikk – 10 tundi. Usun, et kui finaalmäng oleks paar tundi varem toimunud, võinuks kaalukauss ka teistpidi olla,“ arutles spordipealik, lisades, et Viru maleva kahjuks töötas ka asjaolu, et segavõistkonna naisliikmetel puudusid vahetusmängijad.

Hõbemägi rääkis, et Viru malevas on viimased neli-viis aastat tegeletud võistkonna komplekteerimisega ning praeguseks on saavutatud stabiilne ja heal tasemel koosseis. Nüüd ollaksegi koos Pärnu ja Valga võistkondadega tipus – möödunud aastal moodustasid esikolmiku samad malevad, toona võitis esikoha Viru, teise koha Pärnumaa ning kolmanda Valgamaa malev.

Viru maleva võrkpallurite tugevat taset kinnitab ka kõnekas fakt, et tänavuse turniiri nii parim nais- kui meesmängija valiti just nende hulgast. Parima naismängija tiitli pälvis Kairi Laubholts ning parimaks meheks tunnistati Markus Puusaar.

Liisi Kanna

Viru maleva võistkond vasakult: Taisi Tiimus, Kairi Laubholts, Margus Ojamets (võistkonna kapten), Evely Press, Ingo Õuekallas, Mehis Täpp (võistkonna mängiv treener), Markus Puusaar, Tõnu Rummo ja Sven Hõbemägi.

Foto: erakogu