Eragümnaasium korraldas kooliväljasõidu

lennusadam3Rakvere Eragümnaasium sai eelmisel nädalal hakkama omamoodi julgustükiga: pool kooliperest pandi bussidesse ja sõidutati Tallinna.

Tekst: Maris Marko

Eragümnaasiumi direktori Anne Nõgu sõnul on kooli jaoks väga oluline ühtse pere tunde loomine. Hiljaaegu sai loodud oma kooli vorm ja nüüd siis toimus kooliekskursioon.

Ülekoolilisi üritusi on Nõgu sõnul toimunud varemgi. Koos on peetud spordipäevi, aga see on natuke teistmoodi olukord kas või juba sellegi poolest, et spordipäev toimub looduses, aga nüüd käidi suures linnas.

Kooliekskursioon viis eragümnaasiumi rahva lennusadamasse. Tutvuti nii merendusalase ekspositsiooniga kui külastati ka Titanicu näitust. Koolipere mahtus kenasti kolme bussi, ekskursioonil osales ligi 150 inimest: õpilased, pooled kooli õpetajatest ning ka kantseleipersonal ja koolitädid. Maha jäid seekord algklassid.

„Need üheksa või kaksteist aastat, mille laps koolis veedab, ei ole kindlasti ainult matemaatika, emakeel, saksa keel jne. Üha rohkem on oluline eluks ettevalmistamine,“ rõhutas direktor. „Kui me kooliseinte vahel oleme, siis on see üks elu, aga hoopis teistsugused tahud ja oskused on olulised väljaspool kooli.“

Kooliekskursioon pole mingi lõbureis, tegemist oli õppepäevaga. Harivat programmi pakkus lennusadam, aga järgneva nädala jooksul leidis kogetu käsitlemist ka ainetundides, mis omakorda pakkus koolile võimaluse saada ettevõtmise kohta tagasisidet. „Tänaseks ei ole me seda veel põhjalikult analüüsinud, aga vesteldes õpilaste ja õpetajatega tundub, et kõik jäid retkega rahule,“ ütles Anne Nõgu.

Lennusadama pileti eest pidid tasuma lapsevanemad, muud kulud, nagu giidid, bussid, söögiraha võttis kool enda kanda. Nii suurele hulgale lastele Tallinnas lõunasöögi korraldamine oli omaette väljakutse, aga õnneks leiti Ülemiste City’st CityPlatz, kuhu kõik lahkesti ära mahtusid ning ka toit oli Nõgu sõnul väga maitsev ning vaid pisut kallim kui koolilõuna.

Ekskursioon oli tore, aga Anne Nõgu kinnitusel oli tore juba ka ettevalmistusprotsess. „Me valmistasime kõigepealt pikalt ette õpetajad, kes harjusid selle mõttega, et me läheme kõik koos. Siis käisime klassides õpilastega arutamas, kuidas toimida väljasõidul nii suure grupiga. Kõigil klassides leppisime kokku, mis on oluline. Lastel olid väga praktilised küsimused – kes on järjekorras ees, kes taga, kuidas on vaba ajaga. Väga oluline oli aja planeerimine, täpsus, et kõik teised ei peaks ühe inimese järel ootama,“ kirjeldas Nõgu, öeldes, et üks eesmärke oli üksteist vabamas õhkkonnas tundma õppida. „See kõik töötas paremini veel, kui me lootsime. Kõik olid väga rõõmsad ja ka ilmaga meil vedas.“

„Ma arvan, et kui kõik pisiasjadeni läbi mõelda ja ette valmistada ning mõelda välja ka varuplaan, siis tegelikult on kõik võimalik,“ rõhutas koolijuht, viidates sellele, et edaspidi tuleb ehk kõne alla ka kogu kooliga kusagile minna. „Seekord oli vahva ka see, et vanematele klassidele oli antud täiendav ülesanne noorematel silm peal hoida ja õpetajatele toeks olla,“ märkis Nõgu. Küllap oli sellestki abi.

Lennusadamat ja Titanicut eraldi ülistama hakata pole vist mõtet, selles mõttes oli päeva sisu kindla peale minek. Küll aga tahtis Anne Nõgu kiita GoBus’i ja bussijuhte, kes olid väga mõistvad ja koostöövalmid.

10. klassi neiud Titanicu reisijaid kehastamas. Foto: Rakvere Eragümnaasium