ETV ja ETV2 pühadekavasse jagub rõõmu ja soojust

Jõululaupäeval tervitavad vaatajaid eriliste kohtumistega Taavi Eilat ja Juhan Kilumets. 24. detsembril kell 19 tulevad neile stuudiosse külla meie aja kangelased. Foto: Georg Savisaar

ETV ja ETV2 pühadekavast leiab südamlikke kohtumisi ja häid soove. Vaatajaid tervitavad jõulusaadetega armastatud saatejuhid ja ekraanile jõuab meeleolukas programm täis muusikat ning meeldejäävaid koosviibimisi.

ETV jõulukava pikki traditsioone kandev „Jõulutunnel“ pöörab esimesel jõulupühal pilgu ühiskonna kõige väiksematele. Heategevusprogrammiga kogutud annetuste toel soetatakse vastsündinute elustamislaudasid ja kuvööse sünnitusosakondadele Eestimaa erinevates paikades. „Jõulutunnel“ alustab ETVs 25. detsembril kell 18.45 ja ETV+ eetris kell 19.15. Muusika ja südamlike kohtumistega otsesaadet juhivad Margus Saar ja Margit Kilumets, telekanalis ETV+ Margarita Tanajeva.

Jõululaupäeval tervitavad vaatajaid eriliste kohtumistega Taavi Eilat ja Juhan Kilumets saates „Jõulud ETV-ga“. 24. detsembril kell 19 tulevad neile stuudiosse külla meie aja kangelased ja suure südamega maailmaparandajad, muusikud nii Tartust, Tallinnast kui ka Võrumaalt.

Jõulurüüs ja meeleolus saated

Pühade nädalavahetuse lükkab laupäeval, 23. detsembril kell 10 käima „Maahommik“, kui kogu toimetusepere koguneb ühise peolaua ümber. Jõululaupäeva, 24. detsembri avab kell 9 Reet Linna, kes „Prillitoosiga“ suundub jõule otsima Muhumaale. Jõulu esimese püha täidab kell 10 soojusega „Hommik Anuga“.

„Õnne 13“ on neil pühadel vaatajate ees jõululaupäeval ehk 24. detsembril kell 20.30, kui kalendris on pühapäev. Petersonide juurde kogunevad seapraadi sööma Allan, Mare, Laine, Alma, Jaanus, Jane, Peeter, Anu ja väike Johannes. Samal ajal korraldab Henry koos mõlema Mariaga Evelini majas traditsioonilised Läti jõulud.

Ka „Õnne 13“ on neil pühadel vaatajate ees jõululaupäeval ehk 24. detsembril kell 20.30. Foto: Kairit Leibold

Tavapärasest erilisem tuleb ka „Osoon“, mille saatejuhid Kristo Elias ja Sander Loite arutlevad jõulu esimesel pühal kell 20.30 keset kaunist Eestimaa loodust ajatutel teemadel Martin Heremi ja Tõnu Õnnepaluga. Pühade erisaatega kostitab esmaspäeval kell 21.45 ETV2 vaatajaid „Plekktrumm“, kus stuudios on külas Sten Heinoja ja jõulumõtete vahel kõlab sel korral ka muusika.

Head tuttavad ja uued tegijad

Vaatajatele tuttav Saaremaa kanapidaja Tanel Tang kutsub jõululaupäeval kell 17 endaga kaasa kohvikusse. Pühadesaates „Tanel ja kanad. Jõulud Sõrvemaal“ on Tanel võtnud sihiks leida oma kohvikusse Sõrvemaa traditsioonilised saiaretseptid.

24. detsembril kell 18.30 jõuab vaatajate ette südamlik perelugu „Topelt rõõm“, milles Kaidor Kahar kohtub Kelli ja Keitiga, kes on sünnist saati ühte jalga astunud. Nad on ühemunarakukaksikud, kes arst-residentidena aitavad Tartu Ülikooli kliinikumi sünnitusosakonnas uutel ilmakodanikel oma esimesi hingetõmbeid teha.

Owe Petersell võtab teisel jõulupühal aja maha koos Lembit Petersoniga. Näitleja, lavastaja, õpetaja ja mõjutaja 70. sünnipäeva järel ja Theatrumi 30. sünnipäeva ootuses jõuab 26. detsembril kell 21.20 ekraanile portreesaade „Lembit Peterson. Elu kutse“, mis räägib elust, teatrist ja tasakaalust.

Kõrvuti juba tuttavate nägudega saavad esimese eetrikogemuse uued teletegijad, kes on oma oskusi lihvinud ERRi ja BFMi toimetaja-saatejuhi mikrokraadi kursusel. 23. detsembril kell 18.45 saavad televaatajad kaasa mängida muusikarohkes telemängus „Suust suhu. Muusikamäng“, milles elustatakse rahvapärimus koos Singer Vingeri, Sander Mölderi, Liisi Koiksoni, Marten Kuninga ja Robert Linnaga. 24. detsembril kell 15.30 on esmaeeter maitseterohkel erisaatel „Piiritult maitsvad pühad“, kus oma rahvuskombeid ja toite tutvustavad neli Eestis kodu leidnud inimest – Margaret Indiast, Marta Lätist, Conrado Brasiiliast ja Jameela Palestiinast.

Muusikat igale maitsele

Muusikaelamustele jagub pühadekavas alati ruumi. Vaiko Eplik, Priit Võigemast, Liisi Koikson ja Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester Rasmus Puuri juhatusel esitavad ETVs kauneid laule 24. detsembril kell 17.30. ETV2 jõulukavas rokib 23. detsembril kell 21.25 Winny Puhh, kelle eriline jõulutuur „Kuuselõhna täis on tuba“ ühendab pühad vaid neile omase huumoriga. 25. detsembri õhtul ühendavad ETV2s omakorda jõud instrumentaalset rokkmuusikat mängiv ansambel Wolfredt ja VHK Keelpilliorkester Rasmus Puuri juhatusel.

Maiuspalana pakub ETV kahel järjestikusel jõuluõhtul, 24. ja 25. detsembril muusikalist menulavastust „Ada. Rääkimata lugu“. Eesti tippnäitlejate esituses elustub legendaarse Ada Lundveri ja ühe ajastu olemus. Kahevaatuselises loos kõlavad laulud ansambel Laine, Heli Läätse, Heidi Tamme, Uno Loobi, Kalmer Tennosaare ja paljude teiste repertuaarist. Ada Lundveri kehastavad Saara Nüganen ja Anne Reemann, teistes osades Sepo Seeman, Peeter Oja, Jan Uuspõld, Birgit Sarrap, Kalle Sepp, Priit Strandberg, Liina Tennosaar.

Muusikast inspireeritud kohtumistega võtab aasta kokku „Ainulaadne aastakäik“ reedel, 22. detsembril kell 20. Laupäeval samal ajal viivad Olav Ehala, Nele-Liis Vaiksoo, Anett Kulbin, Katrin Karisma, Hans Christian Aavik ja Reigo Ahven vaatajad oma lemmikpaikadesse UNESCO muusikalinna tiitlit kandvas Tallinnas.

Meeleoluka ringkäigu läbi 30 muusika-aasta teeb 26. detsembri erisaade „Aastahitt 30“. Raadio 2 valib sel aastal koos kuulajatega juba 30. korda aastahitti. Kui tänavune võitja selgub raadioeetris 28. detsembril, siis ETV teeb meeleoluka tagasivaate muusikaküsitluse pikale ajaloole.

26. detsembril alustab ETV2s viieosaline kontserdisari „Viis laulu Klassikaraadios“, kus muusikaga astuvad üles Tõnis Mägi, Vaiko Eplik, Anett ja Fredi, Rahel Talts ning Duo Mann ja Juula. Kodumaisele muusikale lisaks on ETV2 pannud kokku uhke kava superstaaride kontsertidega. Elamuse pakuvad Sam Smith 22. detsembril, Metallica 23. detsembril, Tony Bennet ja Lady Gaga 24. detsembril, Pink 24. detsembril, Tina Turner 25. detsembril jt.

Kirev valik filme ja sarju

Pühad toovad ETV vaatajate ette mitmete menusarjade jõuluosad: krimisari „Vera“ 22. detsembril, humoorikas krimisari „Õde Boniface’i mõistatus“ 25. detsembril, südamlik draamasari „Kutsuge ämmaemand!“ 26. detsembril.

Läbi pühade leiab ETV kavast kireva valiku filme ja dokumentaale. Nii on jõulumeeleolust kantud laupäeva, 23. detsembri film „Jõuluks koju“. Esimesel jõulupühal ootab vaatajaid ees aga südamlik intervjuu legendaarse näitlejanna Judi Denchiga.

ETV2 päevadesse jagub avastamisrõõmu kogu perele. Filmikavast leiab näiteks Terry Pratchetti jõululuoo “Lumetitt” 24. detsembril, jõululaupäeval on ekraanil ka südamlikud „Oksa-onu“ ja „Teddy jõulud“.

Täiskasvanud vaatajatele mõeldes on ETV2 pannud kokku kultusfilmide programmi, mille lükkab 22. detsembril käima „Monty Python ja Püha Graal“. Nädala jooksul jõuavad vaatajate ette veel legendaarsed „King Kongi“ ja „Emmanuelle“ filmid.

Kuulutaja