Haljala sai uue vallavanema

Haljala vallavolikogu viimatisel istungil valiti taas volikogu esimeheks Vello Väinsalu, vallavanema ametisse nimetati Ivar Lilleberg.

Liisi Kanna

Volikogu esimehe kohale esitati kaks kandidaati: Annes Naan ja Vello Väinsalu. Esimene neist kogus seitsme saadiku toetuse, teine sai üheksa häält. Kehtetu oli üks sedel.

Vallavanema ametikohale seatigi üles vaid Ivar Lillebergi kandidatuur, mille esitas Reformierakonna nimel endine vallavanem Leo Aadel. Lillebergile andis oma toetuse 13 volikogu liiget, kolm hääletas vastu ning üks sedel oli kehtetu.

Kolm nädalat tagasi, kui umbusaldati Leo Aadelit, astus ka Vello Väinsalu volikogu esimehe ametist tagasi, et luua alus laiapõhjalisema koostöö tekkeks. Vahepealsel ajal on toimunud koosolekud, kus volikogu liikmed arutasid võimalikke liikumissuundi ning Vello Väinsalu tutvustas ka enda nägemust edasiseks tegevuseks.

„Kokku lepiti vaid sellest, et Eesti Reformierakond, saanuna valimistel kõige enam hääli, esitab vallavanema kandidaadi. Kuna sisulised teemad jäid arutamata ja võimalik koostöö sõnastamata, otsustasin taas kandideerida volikogu esimeheks, et sellelt positsioonilt seda ideed edasi ellu viia,“ kommenteeris Väinsalu valla veebilehe vahendusel.

Äsjavalitud vallavanem Ivar Lilleberg ütles, et põhjuseid kandideerimiseks oli mitmeid. „Soov panustada oma kodukohta on neist üks olulisemaid,“ märkis Lilleberg.

Vastne vallajuht nentis, et silmitsi tuleb seista mitmete keerukate ülesannetega. „Väljakutsed on kindlasti Haljala kooli, Võsu perearstikeskuse ja Võsu kooli ehitused. Nendega saab olema palju tööd ja vaeva, kuid rahvas on neid oodanud ja edasi tuleb nendega minna,“ kinnitas Lilleberg.

Ivar Lilleberg on öelnud, et asub ametisse kahe nädala jooksul. Uue vallavalitsuse koosseisu esitamist oodatakse juba järgmisel volikogu istungil, mille toimumisajaks lepiti esialgu kokku 24. aprill.

Haljala uueks vallajuhiks valiti Võsult pärit Ivar Lilleberg.

Foto: reform.ee