Avinurme sai Grossi Toidukaupade kaupluse

Traditsiooniline toidupoe hoone sai täielikult renoveeritud. Foto: Silja Part

Kesknädalal avati Avinurme Grossi Toidukaupade kauplus, mis asub täielikult renoveeritud hoones ning kus pannakse suveperioodile kohaselt rõhku juur- ja puuviljade ning loomulikult eestimaise lihakraami pakkumisele.

Liisi Kanna

Kui alles paar nädalat tagasi kirjutasime Grossi Toidukaupade uue kaupluse avamisest Kilingi-Nõmmel, siis sel nädalal saab taas rääkida jaeketi laienemisest, sedapuhku Avinurmes. Sealne äsja avatud kauplus asub hoones, kus ongi traditsiooniliselt toidupoodi peetud. Nüüd sai see täielikult renoveeritud. AS OG Elektra omanik Oleg Gross rääkis, et ettevõte soetas kinnistu, kus kauplus paikneb, aasta alguses. „Vana maja on ehitatud kaubasaaliks, juurdeehituse osas asub kauba vastuvõtt ja abistavad ruumid,“ sõnas Gross, lisades, et ümbrus on uuesti asfalteeritud, trassid korda tehtud.

Inimesed võtsid avapäeval uue kaupluse soojalt vastu. Foto: Vaiko Liiva

Sealne rahvas ootas väga, et Avinurmes taas toidupood avataks ning võttis uue kaupluse sõbralikult vastu. Aastaringselt alevikus väga palju elanikke pole – 600 ringis, kuid soojal perioodil lisanduvad puhkajad, kelle silmis kauplus samuti väga teretulnud on.

„Praegu eeldame, et seal on palju suvitajaid ning suurt huvi tuntakse juurvilja-puuvilja ja näiteks šašlõki vastu. Nendele kaupadele paneme suveperioodil sortimendis kõvasti rõhku,“ rääkis Gross, täpsustades, et loomulikult on olulisel kohal just omatoodang ning eestimaine sealiha. Ettevõtja märkis, et talveperioodiks loksub juba täpsemini paika, milliseid tooteid kohalikud eelistavad. Igal juhul on kaupluses väljas maksimaalne kaubavalik, mis sinna hoonesse oli võimalik mahutada.

Ettevõte andis kaubavaliku osas maksimumi, mis selle suurusega hoones võimalik. Foto: Silja Part
Juurvilja-puuvilja valik on mitmekesine. Foto: Vaiko Liiva
Grossi Toidukaupade jaeketile omaselt on sortimendis tähtsal kohal omatoodang. Foto: Silja Part